sm herb fotm

05.09.2012 r. – po południu patrol Straży Miejskiej zauważył na ulicy Skalskiej chodzącą tam i z powrotem starszą kobietę. Okazało się, że pani (87 lat) wyszła z mieszkania rodziny, u której czasowo przebywała i zabłądziła. Strażnikom udało się ustalić adres rodziny i staruszka wróciła do mieszkania.
07.09.2012 r. – w godzinach popołudniowych środkiem ulicy Długiej, nie zważając na przejeżdżające pojazdy, chodził mężczyzna. Zaniepokojeni mieszkańcy wezwali Straż Miejską. Mężczyzna (lat 44) okazał się mocno pijany. Po przebadaniu w szpitalu został doprowadzony do miejsca zamieszkania i oddany pod opiekę rodzinie. Poniósł konsekwencje finansowe swojego czynu.

08.09.2012 r. – w godzinach przedpołudniowych czytelniczki w bibliotece publicznej były nagabywane przez mężczyznę. Wezwani na miejsce strażnicy miejscy dowiedzieli się, że 46-latek nachalnie szukał kobiety, która by się z nim przyjaźniła. Został wyproszony z biblioteki.
10.09.2012 r. – wczesnym przedpołudniem w parku miejskim przy ulicy Mickiewicza strażnicy znaleźli śpiącego na ławce człowieka. Okazało się, że mężczyzna (lat 58) jest upojony alkoholem. Został doprowadzony do izby wytrzeźwień w Jaworznie.
11.09.2012 r.– Straż Miejską kilkakrotnie wzywano w związku ze spalaniem odpadów w różnych miejscach miasta i gminy. Przypominamy, że spalanie odpadów jest wykroczeniem zagrożonym karą grzywny. Strażnicy nałożyli już kila mandatów za spalanie odpadów.

 

Od pierwszych dni roku szkolnego strażnicy uczestniczą w organizowanej przez Policję akcji Bezpieczna Droga do Szkoły. Strażnicy pod wyznaczonymi szkołami zwracają uwagę na porządek i bezpieczeństwo w porze rozpoczynania zajęć szkolnych. W drugiej połowie września rozpoczną natomiast zajęcia z pierwszoklasistami, podczas których teoretycznie oraz praktycznie omówione zostaną zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Zajęcia odbędą się we wszystkich szkołach podstawowych.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Czytelnik
Czytelnik
11 lat temu

Fajny artykuł:))) oby takich więcej :DD hehe dzieje się dzieje w tym Olkuszu:)

jaro
jaro
11 lat temu

straż miejska to nieroby poco ich utrzymywać?

Sam
Sam
11 lat temu

No to się narobili strażacy!!!!!!!

Młody
Młody
11 lat temu

Tyle sukcesów tylko w jednym tygodniu, jest się czym pochwalić – napracowali sie że hej – a ilu ich jest w Olkuszu bo nie wiem …