bibliotek wyróżnienie

Z przyjemnością informujemy, że już po raz ósmy Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu znalazła się w gronie laureatów Konkursu na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom” w roku szkolnym 2013/2014.
W uznaniu szczególnych zasług w propagowaniu idei czytania dzieciom, Komisja Konkursowa nagrodziła osiągnięcia olkuskiej Biblioteki, biorąc pod uwagę m.in. kreatywność, pomysłowość i oryginalność działań, edukacje dorosłych (rodziców, nauczycieli i in.) w zakresie efektów głośnego czytania i jego wpływu na zdrowie emocjonalne dzieci i młodzieży, działalność nastawioną na dzieci chore i potrzebujące oraz konsekwencję w prowadzeniu działań (działania regularne, przedsięwzięcia długofalowe).
W konkursie wzięło udział 129 instytucji z całej Polski. Laureaci Konkursu otrzymali dyplomy oraz m.in. książki nagrodzone w Konkursie Literackim im. A. Lindgren.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu aktywnie współpracuje z Fundacją ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom” od 2003 roku. W ramach ogólnopolskiej akcji olkuska Biblioteka oraz filie PiMBP w Olkuszu organizują szereg spotkań, propagujących wśród dzieci, młodzieży i rodziców ideę głośnego czytania.

Dzięki różnorodnej, bogatej i ciekawej ofercie edukacyjnej, przeznaczonej dla różnych grup społecznych i wiekowych, olkuska Biblioteka od lat uzupełnia domowe czytanie, promuje książki i stwarza wszystkim szansę na częsty kontakt ze słowem pisanym.
Bardzo dziękujemy naszym Czytelnikom i osobom korzystającym z oferty edukacyjnej Biblioteki, gdyż nie tylko dzięki własnemu zaangażowaniu, ale przede wszystkim dzięki Państwu  otrzymaliśmy to ważne dla nas wyróżnienie.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

4
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
4 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
slon bombizosiakarl urbanczytelnik Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
slon bombi
slon bombi

oho, chyba odezwała się konkurencja z za ściany .Zazdrość ludzka nie zna granic

zosia
zosia

sukcesy zawsze budzą emocje

karl urban
karl urban

[quote name=”czytelnik”]Serdeczne gratulacje dla Pani Jolanty Zięby Dyrektora Biblioteki. Tu widać sukcesy, a nie to co u sąsiadki.[/quote]

To nie jest zasługa dyrektorki tylko pracowników biblioteki. Dyrektorem się bywa i powinna nastąpić już zmiana!

czytelnik
czytelnik

Serdeczne gratulacje dla Pani Jolanty Zięby Dyrektora Biblioteki. Tu widać sukcesy, a nie to co u sąsiadki.