12 260 złotych – tyle miesięcznie będzie zarabiał olkuski burmistrz Roman Piaśnik. Radni obecni na ostatniej sesji jednomyślnie podjęli taką decyzję.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
punkt siedzenia...
punkt siedzenia...
8 lat temu

Cytat z artykułu który Roman Piaśnik opublikował w Przeglądzie Olkuskim w czerwcu 2014:

„Wystąpiłem również m.in. z propozycją wprowadzenia w Olkuszu budżetu obywatelskiego, by każdy pełnoletni Mieszkaniec mógł decydować o tym, na co wydać część budżetu gminy. Zaproponowałem, by budżet obywatelski był równy co najmniej 2% wydatków gminy Olkusz tj. ok. 2,7mln zł. Ponadto apelowałem o zmianę Statutu Miasta i Gminy Olkusz przyznającą grupom 100 Mieszkańców oraz każdemu Radnemu prawo do zgłaszania projektów uchwał, a także wprowadzającą głosowanie imienne w olkuskiej Radzie Miejskiej, aby Radni w końcu przestali głosować anonimowo”.

Czy pan Roman Piaśnik już zmienił zdanie? Na ostatniej sesji powiedział, że rozważa wprowadzenie prawa do inicjatywy uchwałodawczej, ale dla co najmniej 150 lub 200 mieszkańców. Przecież Piaśnik sam apelował w interpelacjach i artykułach do burmistrza Rzepki o przyznanie tego prawa grupom 100 mieszkańców i pojedynczym radnym.

Aadam
Aadam
8 lat temu

Rada tak,a co na to mieszkańcy? za obietnicę – obietnicami jest wybrukowane piekło. Może wreszcie płacić za towar a nie obietnicę. Może to być więcej ale za towar.(kto teraz pracuje 8 godzin)