W Mielcu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz ponadwojewódzkie eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady w Biegach Przełajowych. W kategorii młodzików bardzo dobrze wypadli zawodnicy IKS-u „Olkusz”, którzy wywalczyli czołowe lokaty. W biegu na 2 500 m Monika Kaliwoda zdobyła złoty medal. Jaśmina Wolczyńska zajęła 7. miejsce. Na dystansie 2 000 m Nikolas Czapla wywalczył srebro. Na dystansie 1 500 m Marta Łaciak uplasowała się na 11. miejscu, a Anita Gałka na 19. miejscu. 11. lokaty przypadły Patrycji Skręt na 2 000 m i Kindze Byczek na 3 000 m.

W kategorii juniorów młodszych na dystansie 5 000 m Krystian Czapla zajął 6. miejsce, a Mateusz Klich 7. miejsce. W biegu na 3 000 m Kacper Bielat uplasował się na 4. miejscu, a Karol Muzyk na 18. miejscu. Juniorka Wioletta Nowak na dystansie 2 000 m zajęła 4. miejsce.
Do reprezentacji województwa małopolskiego zostali powołani: Kacper Bielat na 3 000 m, Krystian Czapla i Mateusz Klich na 5 000 m, Patrycja Skręt na 2 000 m i Kinga Byczek na 3 000 m.
W klasyfikacji drużynowej w Mielscu najlepszy był MLUKS Tarnów (32 pkt), przed IKS-em „Olkusz” (15 pkt) i WKS-em „Wawel” Kraków (11 pkt). W ogólnej klasyfikacji międzywojewódzkiej IKS „Olkusz” zajmuje 4. miejsce.