wembley450

Osiedlowe boisko piłkarskie przy Miejskim Przedszkolu przy ulicy Niepodległości zyskało zupełnie nowe oblicze. Teren został wyrównany, ogrodzony, a przede wszystkim ułożona została nowa trawiasta nawierzchnia ze specjalnej, sportowej trawy rolowanej.
Wembley – bo tak zwane było „od zawsze” to boisko, było świadkiem niejednego zaciętego piłkarskiego osiedlowego boju. Jego historia wiąże się nierozerwanie z blisko 30-letnią historią osiedla bloków przy ulicy Niepodległości. Niejednokrotnie zdarza się dziś tak, że niegdysiejsi chłopcy przychodzą tu już jako ojcowie, aby pokopać piłkę z własnymi synami.

Jest to boisko osiedlowe, powstałe i zagospodarowane spontanicznie przez jego pierwszych użytkowników, położone pomiędzy drzewami w sosnowym lasku, w miejscu do tego właściwie nieprzygotowanym. Jednak to właśnie tu przez lata przychodzili kopać piłkę młodzi chłopcy z okolicznych bloków.

Zadanie pod nazwą „Remont boiska przy Przedszkolu nr 1” znalazło się wśród zwycięskich projektów ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Jednak zakres przewidzianych wówczas przez wnioskodawcę prac okazał się nieadekwatny do realnych potrzeb tego miejsca. Dlatego już w tym roku Burmistrz podjął decyzję o gruntownej przebudowie tego miejsca.

Teren boiska wyrównano i ogrodzono, przesunięto jedną z bramek (dotychczas nie były one nawet ustawione w osi boiska) i przygotowano teren do ułożenia trawy rolowanej. Ułożona na terenie boiska trawa potrzebuje jeszcze krótkiego okresu wegetacji, aby się właściwie ukorzeniła.

Odnowione Wembley będzie teraz przez kolejne lata dobrze służyć okolicznym Mieszkańcom.

UM Bukowno

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze