laur_trojki

17 kwietnia  w Gimnazjum  nr 3 im. Aleksandra hr. Fredry w Olkuszu odbył się XI Powiatowy Konkurs Historyczno-Regionalny „O Laur Trójki”, w którym wzięło udział 35 gimnazjalistów wytypowanych w marcowych eliminacjach szkolnych. Uczniowie reprezentowali dwanaście gimnazjów powiatu olkuskiego. Etap powiatowy składał się, jak co roku, z trzech części. W tym roku tematem konkursu były dzieje Europy w średniowieczu oraz Polska, Małopolska i Olkusz w czasach piastowskich.

W pierwszej części uczniowie przez pół godziny rozwiązywali test, wykazując się niezbędnymi umiejętnościami i wiedzą. Do drugiej części zakwalifikowało się 10 uczestników, którzy odpowiadali na trzy pytania z wylosowanych zestawów. Po emocjonującej rundzie drugiej jury, któremu przewodniczył radny Rady Miejskiej oraz doradca metodyczny Jarosław Gałka, wyłoniło 5 finalistów walczących o rozdział  cennych nagród. By je zdobyć, najlepsi rozwiązywali pisemnie trzy zadania: krzyżówkę, mapę i tekst źródłowy. Ostatecznym zwycięzcą został Konrad Kulig z Gimnazjum nr 3 w Olkuszu (opiekun mgr Dorota Harężlak), drugie miejsce zajął Tadeusz Curyło z Gimnazjum nr 2 w Olkuszu (opiekun mgr Małgorzata Paulewicz), trzecie miejsce przypadło Kacprowi Nowakowi z Zespołu Szkół nr 2 w Bukownie (opiekun mgr Magdalena Pietras), czwarte miejsce zdobył Michał Gajowiec Gimnazjum nr 4 w Olkuszu ( opiekun mgr Dorota Witek), a piąte Sebastian Grzanka z Gimnazjum w Kluczach (opiekun mgr Agata Banach).

Zwycięzcy uhonorowani zostali atrakcyjnymi nagrodami: kinem domowym, aparatami cyfrowymi, ibox-em, odtwarzaczem mp4 oraz cennymi książkami. Wszystkim sponsorom organizatorzy serdecznie dziękują. Celem konkursu organizowanego od jedenastu  lat przez mgr Agnieszkę Baldy-Krzysztofek, mgr Dorotę Harężlak i mgr Ewę Karłowicz jest rozwijanie zainteresowań historycznych i propagowanie wiedzy o małej i dużej ojczyźnie.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o