krucza_gora_2

Mieszkańcy ul. Krucza Góra w Olkuszu od dawna domagają się bezpiecznego przejścia na osiedle Młodych. Od osiedla oddziela ich ruchliwa droga wojewódzka 791 na Chrzanów i Trzebinię. Po przejściu na drugą stronę jezdni piesi muszą jeszcze pokonać głęboki rów. W magistracie wkrótce będzie przygotowywany projekt wykonania „pasów” wraz z chodnikiem.

O sprawie pisaliśmy w grudniu ubiegłego roku. Mieszkańcy skarżyli się, że auta jadące drogą wojewódzką często przekraczają dozwoloną prędkość, a przechodzenie przez rów, zwłaszcza po zmroku, jest niebezpieczne. Tędy chodzą też dzieci do szkoły. Z interpelacją do burmistrza zwrócił się wówczas radny miejski Roman Piaśnik. Zaproponował, by miejskie władze zwróciły się do administratora drogi, Zarządu Dróg Wojewódzkich wkrucza_gora_1 Krakowie, o wykonanie oświetlonego przejścia dla pieszych wraz z oznakowaniem poziomym i pionowym. Od drogi wojewódzkiej do ulicy Krasińskiego, powyżej skrzyżowania z Kruczą Górą, miałby być zbudowany chodnik.

Po kilku miesiącach pojawiły się konkrety. Skrzyżowanie obejrzeli przedstawiciele krakowskiego ZDW oraz miejskiego urzędu. – Pozytywnie zaopiniowaliśmy wykonanie w tym miejscu przejścia dla pieszych. Aby można je było zrobić, po stronie osiedla musi być chodnik. Konieczna jest też korekta skrzyżowania z Kruczą Górą, ponieważ łuki są za szerokie. „Pasy” na pewno muszą znajdować się po lewej stronie skrzyżowania patrząc od strony Kruczej Góry, bo tu jest najlepsza widoczność – wyjaśnia Ireneusz Ociepa, specjalista ds. inżynierii ruchu z ZDW w Krakowie. „Pasy” będą oświetlone i odpowiednio oznakowane.

Teraz gmina ma przygotować projekt budowy chodnika i przejścia oraz wstępną deklaracje o współfinansowaniu inwestycji. Koszty budowy chodników przy drogach wojewódzkich z reguły są pokrywane po połowie przez ZDW i lokalne samorządy. Dalsza część chodnika, do ul. Krasińskiego, powstanie za środki z budżetu gminy.
    

8
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
8 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
2 Autorzy komentarzy
olkkoloFaziSrokaff Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
olk
olk

to dopiero sie zaczna wypadki jak to przejscie bedzie

kolo
kolo

[quote name=”Sroka”]Tam muszą byc ograniczenia prędkości bo już kilka wypadków bylo a kierowcy szaleją[/quote]

Ty chyba jesteś z bardzo daleka, bo rozeznanie masz żadne ..
Żadnych wypadków tu nie było, nikt nie szaleje, oprócz wzmożonego ruchu TIRów od czasu wprowadzenia Viatolla ..
Przez jezdnię w rejonie skrzyżowania pieszy może przechodzić i ma mu kierowca to umożliwić, a że tego nie robi – niedouczenie przepisów – art. 13/2 ..
Popatrz raczej na kierujących, co w rzyci mają znaki – np. STOP z Kochanowskiego, Baczyńskiego, Żeromskiego …
A gdzie mają rozum parkujący na Kochanowskiego TIRowcy ?? art. 49/5 ! !
Kiedy policja się za to weźmie ????????????

Fazi
Fazi

Czyli ilu urzędników przez ile miesięcy debatuje nad tym żeby namalowac pędzlem kilka białych pasków ? Niech mi ktoś pomoże policzyc, bo wydaje mi się że ktoś tu oszalał.

Sroka
Sroka

Tam muszą byc ograniczenia prędkości bo już kilka wypadków bylo a kierowcy szaleją. Poza tym kruki w oczy wpadają bo tam piździ tak, ze chce głowę urwać , te kruki to chyba z tego powiedzenia „Rozdziobią nas kruki, wrony.”

ff
ff

FFantastyczny FFachowy FFotograf obserwuje i… załamuje ręce… zdjęcia jak zawsze pierwsza klasa :sigh: ech ci modzi, niedoświadczeni amatorzy…

Zdzichu
Zdzichu

czub widać że nie jesteś ze słowików

czub
czub

[quote name=”słowiczanin”]a sensownej kładki nad trasą na Osiedle Słowiki jak nie ma tak nie ma ….[/quote] – Bo jest przejście podziemne.

słowiczanin
słowiczanin

a sensownej kładki nad trasą na Osiedle Słowiki jak nie ma tak nie ma ….