Olkusz

Już w najbliższy weekend 9-10 marca, po raz dwunasty w historii zagramy ku pamięci Romana Nowosada. Za życia mentor, jedyny w swoim rodzaju pedagog i wychowawca. Do tego ogromny zwolennik szczypiorniaka i postać, bez której z pewnością historia SPR Olkusz byłaby zupełnie inna. W dwudniowym turnieju poświęconym legendzie olkuskiej piłki ręcznej, zagrają drużyny z trzech różnych województw: małopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego. W sobotę będziemy świadkami rywalizacji w grupie Dzieci, natomiast w niedzielę do zmagań przystąpią Juniorki Młodsze.

Przez dwa dni na parkiecie hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu łącznie zobaczymy dwanaście zespołów – po sześć w sobotę i w niedzielę. W młodszej kategorii wiekowej (rocznik 2011 i młodszy) obok dwóch drużyn gospodyń zagrają także: MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice, SKS Kusy Kraków, TS Asy Zabrze oraz UKS SMS Wybicki Kielce. Dziewczęta zagrają systemem „każdy z każdym”. Początek rywalizacji o godz. 9:00, oficjalne otwarcie turnieju o 11:00, a ceremonia dekoracji około 17:30. W sobotę odbędzie się łącznie piętnaście spotkań, które wyłonią turniejowe podium.

Następnego dnia, a więc w niedzielę do gry wejdą Juniorki Młodsze, czyli zawodniczki urodzone w latach 2007 i młodsze. W tym gronie na nasze zaproszenie odpowiedziały trzy śląskie kluby: SPR Sośnica Gliwice, SPR Pogoń 1945 Zabrze oraz KPR Lubliniec. Na Wiejską 1a przyjedzie również Reprezentacja województwa śląskiego, a także przedstawiciel ziemi świętokrzyskiej – Korona Handball Kielce. W tym gronie również zagramy systemem „każdy z każdym” od godz. 9:00 (oficjalne otwarcie o 11:00). Wszystkie drużyny rozegrają po pięć spotkań. Rywalizacja zapowiada się naprawdę ciekawie. Po całym dniu grania, około godziny 18:30 poznamy najważniejsze rozstrzygnięcia.

Wzorem poprzednich lat i wcześniejszych edycji Memoriału, rolę współorganizatora imprezy pełni Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Realizacja zadania jest współfinansowana ze środków Województwa Małopolskiego. Wszyscy uczestnicy otrzymają okolicznościową koszulkę, a na najlepsze drużyny i wyróżniające się zawodniczki czekać będą puchary, statuetki, medale oraz nagrody rzeczowe.

Wstęp na halę na oba turniejowe dni jest oczywiście bezpłatny. Dziewczyny liczą na wsparcie, a nasz tytułowy Bohater na pamięć. Do zobaczenia w weekend na Wiejskiej 1a.

Partnerami i zarazem sponsorami wydarzenia są: Przedsiębiorstwo ARKOP, Zakłady Górniczo Hutnicze „BOLESŁAW” w Bukownie, Biuro Nieruchomości Vestalia Property, Sklep Sportowy PabloSport oraz Drukarnia OSMA.

SPR Olkusz (PK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze