Olkusz

Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” poinformował, że wraz z końcem lutego zakończył współpracę z mPay S.A w związku z naruszeniem przez spółkę postanowień umowy: oznacza to, że pasażerowie nie kupią już biletu autobusowego za pośrednictwem aplikacji mPay.

Przed tygodniem temu informowaliśmy o tym, gdzie pasażerowie korzystający z usług Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” mogą zaopatrzyć się w bilet, a także co zrobić, gdy zainstalowany w autobusie biletomat nie działa: jak wynika z odpowiedzi udzielonej nam przez ZKG „KM”, w bilety można zaopatrzyć się w sklepie stacjonarnym, u kierowcy autobusu, w biletomacie oraz za pomocą aplikacji mobilnej.

„Od 1 stycznia 2022 r. dostępna jest aplikacja mobilna do zakupu biletów jednorazowych i okresowych (mPay), od lipca 2023 r. można również kupić bilet za pomocą aplikacji moBILET, od sierpnia 2023r. również za pomocą aplikacji skycash. Warto zaznaczyć, że cena biletu jednorazowego jest taka sama w automacie biletowym, u kierowcy czy w aplikacji mobilnej: pasażer nie ponosi kosztów prowizji w przypadku zakupu biletu u kierowcy jak jest to praktykowane w innych miastach. Biletomat stanowi jedynie ułatwienie i jeden z kanałów dystrybucji biletów a nie główny sposób sprzedaży. Ponadto, w każdej gminie znajduje się co najmniej jeden punkt sprzedaży biletów jednorazowych (gmina Olkusz ma 12 punktów). Tak więc pasażer ma cztery opcje zakupu biletu jednorazowego na przejazd autobusem komunikacji miejskiej.” – poinformowały nas władze Związku, dodając przy tym, że lista sklepów, w których można zaopatrzyć się w bilety, dostępna jest na stronie internetowej www.zkgkm.pl/punkty-sprzedazy-biletow.

Niedługo po nadesłaniu tej odpowiedzi, na stronie internetowej ZKG „KM” pojawiła się jednak informacja, że współpraca z jednym z internetowych dystrybutorów biletów została zakończona: „W związku z naruszeniem postanowień umowy przez spółkę mPay S.A. informujemy, iż z dniem 01 marca 2024 roku nastąpi zakończenie sprzedaży biletów komunikacji miejskiej Związku Komunalnego Gmin «» w Olkuszu w aplikacji mobilnej mPay. Jednocześnie informujemy, iż spółka mPay S.A. jest zobowiązana do utrzymania funkcjonalności umożliwiającej kontrolę biletów do ostatniego dnia marca, tj. do końca ważności biletu zakupionego przez aplikację mPay. Uprzejmie zachęcamy Pasażerów do skorzystania z pozostałych kanałów dystrybucji biletów, w tym dwóch systemów mobilnych: moBILET oraz SkyCash. Za wszelkie niedogodności przepraszamy.” – czytamy w opublikowanym komunikacie.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze