1

 

W Naszej Szkole już po raz dwunasty odbył się „Turniej Wiedzy Zdrowotnej i Profilaktycznej”. Honorowy patronat objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olkuszu.
Hasło tegorocznej edycji to „Zdrowa szkoła-zdrowy uczeń”. Celem Turnieju było propagowanie wiedzy z zakresu profilaktyki zdrowotnej, ekologii, doskonalenie sprawności fizycznej i umysłowej oraz integrowanie uczniów szkół podstawowych. W Turnieju wzięli udział uczniowie z 14 szkół podstawowych miasta i gminy Olkusz. Uczniowie konkurowali ze sobą w czteroosobowych drużynach w następujących konkurencjach: literacka, plastyczna, sportowa i test wiedzy. Wszystkim zadaniom towarzyszyło wiele emocji, radości i uśmiechu. Uczniowie tradycyjnie prezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy i sprawności fizycznej.

2

 

Turniej cieszy się dużą popularnością wśród szkół z terenu miasta i gminy Olkusz. Zwycięskimi drużynami były: I miejsce – Szkoła Podstawowa w Zedermanie, II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 w Olkuszu, III miejsce – Szkoła Podstawowa w Witeradowie.
Turniej jest wspaniałym sposobem przekazywania wiedzy, łączącym humor i efektowną formę ze skuteczną edukacją.
Fundatorami nagród byli: Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olkuszu oraz Nadleśnictwo w Olkuszu.

SP 4 w Olkuszu

3

4

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze