tglanów

Samorząd Województwa Małopolskiego zdecydował o przeznaczeniu środków na realizowany od 2009 roku program „Małopolskie Remizy”. Z dofinansowania, które wspomoże remonty i prace budowlane w lokalnych strażnicach OSP skorzysta w tym roku 5 gmin z terenu powiatu olkuskiego.

Jak informuje dysponent dotacji – Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego na swojej stronie internetowej „dotacje mogą być wykorzystane na wykonanie prac budowlano-remontowych, w tym zagospodarowania terenu wokół remizy, w szczególności dotyczących części operacyjno-technicznej budynków”. W roku 2019 na realizację tych zadań przeznaczono łącznie 4 389 019 zł, z czego kwota 208136 zł trafi do strażaków z powiatu olkuskiego.

Z dofinansowaniem w wysokości 16 136 zł będą wykonane prace modernizacyjne w remizie OSP w Laskach (gm. Bolesław). Gminy Klucze, Olkusz, Trzyciąż i Wolbrom pozyskały dofinansowanie, w jednakowej wysokości – tj. po 48 tys. zł. Z udziałem tych środków planowane są remonty w remizie OSP w Osieku (gm. Olkusz) oraz w Bogucinie Dużym (gm. Klucze).

W Glanowie (gm. Trzyciąż) zostanie wykonane odwodnienie budynku remizy od strony południowej i termomodernizacja budynku, a także likwidacja starej boazerii wewnątrz budynku. Koszt całości zaplanowanych robót według wstępnego kosztorysu wyniesie blisko 200 tys. zł.

Gmina Wolbrom przeznaczy dotację na kontynuację prac w budynku remizy OSP w Łobzowie. Niedawno, bo 28 kwietnia br. w części pomieszczeń tego budynku oddano do użytku Centrum Turystyki i Rekreacji. Na zadanie „Rozbudowa budynku remizy OSP wraz ze zmianą sposobu użytkowania części pomieszczeń na Centrum Turystyki i Rekreacji w Łobzowie” gmina Wolbrom otrzymała dotację w wysokości 350 tys. zł. przyznaną przez Zarząd Województwa Małopolskiego.  Nowa placówka powstała kosztem 1.998.362,97 zł. Dzięki dotacji z „Małopolskich Remiz” będzie wyremontowana część bojowa remizy, która znajduje się w dolnej części budynku.

tłobzów

W ciągu 10 lat funkcjonowania unikatowego w  skali kraju programu, którego głównym celem jest poprawa warunków pracy strażaków ochotników, utrzymania w dobrym stanie strażnic i sprzętu będącego w dyspozycji Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Małopolski, dotychczas skorzystało 784 małopolskich jednostek OSP. Samorząd województwa przeznaczył na ten cel blisko 32 mln zł.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
curyk1
curyk1
3 lat temu

Niekoniecznie jestem w stanie zrozumieć; „z czego kwota 64 544 zł trafi do strażaków z powiatu olkuskiego.
Z dofinansowaniem w wysokości 16 136 zł będą wykonane prace modernizacyjne w remizie OSP w Laskach (gm. Bolesław). Gminy Klucze, Olkusz, Trzyciąż i Wolbrom pozyskały dofinansowanie, w jednakowej wysokości – tj. po 48 tys. zł. Z udziałem tych środków planowane są remonty w remizie OSP w Osieku (gm. Olkusz) oraz w Bogucinie Dużym (gm. Klucze).”
64544 – 16136 – 48000 -48000 -48000 -48000 = -143592 zł. Co prawda nauczyciele matematyki przez okres strajku żadnego materiału nie przerabiali a dodatkowo mieli bardzo duże tyły, ale przy pomocy swojej logiki coś mi się tu nie zgadza, chyba, że matura to bzdura.