dobre maniery 2016

29 kwietnia 2016 r. w olkuskiej Bibliotece odbył się już po raz siódmy Turniej Dobrych Manier, będący podsumowaniem warsztatów organizowanych w ramach projektu Olkuska Akademia Dobrych Manier. Olkuską Akademię Dobrych Manier patronatem honorowym objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz i Starosta Powiatu Olkuskiego.
W tegorocznej edycji projektu wzięły udział Szkoły Podstawowe  z Braciejówki, Gorenic, Kosmolowa, Osieka, Zedermana i Żurady. W czasie turniejowych zmagań uczestnicy mieli do wykonania kilkanaście ciekawych i wymagających kreatywności zadań. Zjedzenie banana na przyjęciu, znajomość przysłów związanych z savoir-vivre’m, zaprojektowanie przy użyciu tabletów  piktogramu zakazującego używania wulgaryzmów, prawidłowe i estetyczne nakrycie stołu – to tylko niektóre z nich.
Tegorocznym Mistrzem Savoir-vivre’u została reprezentacja Szkoły Podstawowej w Zedermanie w składzie: Julia Stach, Wiktoria Sioła i Paweł Sułkowski. Gratulujemy!

Laureaci Turnieju otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Olkuszu oraz olkuską Bibliotekę. Głównym jurorem oceniającym drużyny oraz prowadzącą warsztaty była Pani Maria Bujas – Łukaszewska – szkoleniowiec z zasad savoir-vivre’u, etyki biznesu, elementów protokołu dyplomatycznego i wystąpień publicznych, stażystka Departamentu Protokołu Dyplomatycznego MSZ i Biura Obsługi Protokolarnej Wojewody Małopolskiego, specjalistka do spraw kulturalno-oświatowych Nordic House. W czasie swojej pracy pani Maria szkoliła polityków, dyplomatów, studentów i uczniów. Jest również aktorką i autorką artykułów publikowanych w wydawnictwach popularnonaukowych. Stworzyła program „Akademia Dobrych Manier”, realizowany w szkołach od roku 2002 do chwili obecnej.

Dziękujemy nauczycielom za profesjonalne przygotowanie uczniów do konkursu. Wszystkim uczestnikom z kolei dziękujemy za udział i życzymy, aby poznane w czasie warsztatów i turnieju zasady dobrego wychowania znalazły zastosowanie w codziennym życiu.
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Olkuskiej Akademii Dobrych Manier już za rok!

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
harypoter
harypoter
8 lat temu

Dobrych manier należy nauczyć olkuskich wieśniaków, wczoraj Święto Flagi, dzisiaj Święto Konstytucji, prawdziwej Konstytucji a balkony puste, bez flag. Albo w Olkuszu mieszka kosmopolityczna hołota albo mieszkańcy „tegokraju” a nie Polski.Oglądając zdjęcia z innych miast aż żal.Dlatego nie ma się co dziwić, że paru ciemniaków zwinęło miasto jak kiedyś asfalt na ul. 20 straconych.

Theon
Theon
8 lat temu

Biblioteka jest super….. poza jedną z pracownic, której dobre maniery bardzo by się przydały