herb olkusza

OGŁOSZENIE UMiG OLKUSZ
Znamy już projekt łańcucha, który zgodnie z wolą radnych, będzie niebawem stanowił insygnium władzy burmistrza Olkusza. Wprowadzenie symbolicznego łańcucha zostało zaproponowane i jednogłośnie uchwalone przez Radę Miejską w ubiegłym roku przy okazji zmiany statutu Miasta i Gminy Olkusz.

Dotychczas reprezentacyjne łańcuchy nosili jedynie przewodniczący Rady Miejskiej oraz naczelnik Urzędu Stanu Cywilnego. Z propozycją wykonania łańcucha burmistrza wystąpiła przeszło rok temu grupa olkuskich rajców. – Jestem bardzo zadowolony z tego, że Olkusz znajdzie się wreszcie wśród miast, w których burmistrz podczas najważniejszych uroczystości zakłada insygnium w postaci łańcucha. Na etapie wprowadzania zmian w statucie radni byli jednomyślni co do tego pomysłu – mówi Ryszard Ryza, radny gminny i przewodniczący Komisji Statutowej.

Projekt autorstwa uznanego w środowisku nie tylko olkuskim artysty – prof. Stanisława Jakubasa, pozytywnie zaopiniowała Komisja Heraldyczna przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zgodnie z nim łańcuch będzie się składał z 29 ogniw oraz zawieszenia – medalierskiej formy herbu miasta. Ogniwa mają kształt zbliżony do czworoboków. Na ośmiu z nich umieszczono graficzne odniesienia do historii miasta, a na pozostałych – oprócz nazwy miasta, wypisano nazwy wszystkich sołectw w gminie. Łańcuch ma zostać wykonany z metalu w kolorze srebrnym, a jego wybrane elementy zostaną pozłocone. Zgodnie z przeznaczeniem, łańcuchy burmistrzowskie w Polsce zakładane są podczas szczególnie ważnych uroczystości miejskich. W przypadku Olkusza mogą to być uroczyste sesje Rady Miejskiej, podejmowanie wybitnych gości, imprezy z udziałem mieszkańców miasta – obchody świąt i rocznic państwowych oraz innych szczególnie ważnych wydarzeń mających miejsce w Olkuszu, regionie, kraju oraz za granicą. Łańcuch może być używany także na pozostałych sesjach Rady Miejskiej.

Nad kwestią wykonania łańcucha dyskutowali już radni w ramach Komisji Praworządności, którzy pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały ustanawiającej insygnia burmistrza Olkusza. Zanim trafi ona pod obrady całej Rady Miejskiej, opinię wyda jeszcze Komisja Kultury, Promocji i Ochrony Zabytków.
– Wiele miast w Polsce, mniejszych i większych, przyjęło tego typu insygnium władzy i jeśli jest taka wola, aby również burmistrz Olkusza reprezentował miasto podczas podniosłych wydarzeń w łańcuchu, to ja oczywiście się z tym zgadzam. Tym bardziej, że zostanie już w naszym mieście przez wiele pokoleń, symbolizując nie tylko bogatą historię, ale również ciągłość władzy – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Podjęcie Uchwały w sprawie ustanowienia insygnium Miasta i Gminy Olkusz w postaci Łańcucha Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz oraz zasad jego używania nie oznacza, że insygnium zostanie wykonane w najbliższym czasie. Zgodnie z zapowiedzią, wycena łańcucha oraz jego przygotowanie nastąpią wówczas, gdy zostaną wygospodarowane pieniądze na ten cel.

UMiG Olkusz

Projekt łańcucha

łańcuch burmistrza

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
76 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Prawilny
Prawilny
6 lat temu

w Kosmolowie to się w dupach już piasnikiom przewraca niech sobie weźmie od syna łanicuch z imperialu i mu wystarczy bo tam mają tego w cholerę,

eureka
eureka
6 lat temu

A, Mófka nie dostał stanowiska przewodniczącego związku to w wydarzeniach był przeciwko łańcuchowi. Jakby dostał to stanowisko, to by chwalił albo się nic nie odzywał. Ponad 7 tysięcy. Ot, tacy to patrioci.

Kto rzadzi
Kto rzadzi
6 lat temu

wOlkuszu PIS czy PO uswiadomcie mnie jesli mozecie.pgubilem sie

duet
duet
6 lat temu

Jak taki p. Dudkiewicz zły to niby dlaczego zawierali z nim panowie z pisu dżentelmeńskie umowy. Tam jest mowa tylko o nich. Druga część sesji 12 lutego – film na Przeglądzie Olkuskim do obejrzenia od zaraz.

lifeiscomplicated
lifeiscomplicated
6 lat temu

Piaśnik okopuje się na pozycjach, chcąc umieścić na wszystkich gminnych krzesłach swoich ludzi. Łydka do autobusów, Kwaśniewski do PWIKU. Co jeden to lepszy. Łydka nie ma żadnego doświadczenia w zarządzaniu, ale po co mu ono. Kwaśniewski owszem ma, ale to po jego rządach powiat do dziś dziaduje i ledwo co spłaca długi. Panie Boże i św. Janie Kanty miej nas w opiece. Bo Piaśnik z Dudkiewiczem już nadchodzą. Będą nas oszukiwać, że to wszystko niby w trosce o nas, ta cała walka z wyimaginowanym „układem”. A przecież wszyscy wiedzą, że w układach to nikt inny jak właśnie Dudkiewicz jest bezkonkurencyjny.

1maja
1maja
6 lat temu

[quote name=”Młody”]”100 tys. Rosjan wzięło udział w obchodach Święta Pracy na placu Czerwonym w Moskwie. W marszu uczestniczyli m.in. przedstawiciele związków zawodowych oraz politycy.”

Czy w Olkuszu były jakieś uroczystości ?[/quote]

okolo 11:00 kwiaty w parku składało z 30 osób razem z wicestarostą. zaznaczam, że wolno im i nie mam nic do nich. Każdy obchodzi co chce i kiedy chce i tak powinno być.

Młody
Młody
6 lat temu

„100 tys. Rosjan wzięło udział w obchodach Święta Pracy na placu Czerwonym w Moskwie. W marszu uczestniczyli m.in. przedstawiciele związków zawodowych oraz politycy.”

Czy w Olkuszu były jakieś uroczystości ?

dziadek
dziadek
6 lat temu

„Łańcuch ma zostać wykonany z metalu w kolorze srebrnym, a jego wybrane elementy zostaną pozłocone”
WSTYDu Waść oszczędź, miasto na srebrze stoi, a łańcuch jak u przysłowiego burka. Mało to srebnych monet odkopano przy pracach archeologicznych ? jak juz chcecie ten łańcuch to powinien być cały ze srebra PRAWDZIWEGO SREBRA a nie chinskiej podróby.

12345
12345
6 lat temu

burak

yu tu
yu tu
6 lat temu

PXT zwariowałeś, nie mieszaj do tego chorych dzieci. Mało się nacierpią!.

P X T
P X T
6 lat temu

[quote name=”Art.W”][quote name=”A.Ż.”]A ja głosowałam na Pana Piaśnika i wcale nie żałuję. Zrobił piękny parking na osiedlu i drogę. Jak się chce i myśli gospodarczo to się da. Dziękujemy![/quote]
Ja też popieram Burmistrza, niech Pan robi dalej dobrą robotę i nie przejmuje się hejterami, przecież to są próżni ludzie.[/quote]
Próżność to raczej wytwarzanie insygniów w czasie gdy w gminie nastały drastyczne głośne przypadki dzieci chorych na siatkówczaki, którym trzeba jak najszybciej pomóc. To dopiero jest próżność.

ojojoj
ojojoj
6 lat temu

Może ktoś mi wytłumaczy, bo nie rozumiem tego całego szumu, wokół burmistrza i Olkusza.
Ludzie mówili, że burmistrz kupił sobie łańcuch złoty na szyję, a to chodzi o insignium. Przecież insignium będzie również dla kolejnych burmistrzów. Ciekawe kto zorganizował tą całą prowokację? czytam, że niejaki Mrówka z PiS-u i Kmita.

do Aro
do Aro
6 lat temu

[quote name=”Aro”][quote name=”zwolennik PiS”]A, ja czytałem w tej ich gazetce, że pan Łukasz Kmita podpisywał się jako – szef struktur gminnych. A, w powiecie to chyba jest jeszcze pan Osuch, ale widać, że nad niczym nie panuje. Jakie szefostwo taka firma. Buta i arogancja młodych doprowadziła organizację w gminie do upadku.[/quote]
Dlatego żeby zaistnieć latają do mediów chcąc ośmieszyć burmistrza, który w sprawie insygnium nie decydował i dobrze oni to wiedzą. Nie mają żadnych innych argumentów, żeby zdyskredytować Piasnika. Robią wszystko, żeby Kmita za 2 lata został burmistrzem, a oni dostali stołki.[/quote]
I taki jest ich cel. Ośmieszyć, oczerniać wszystkich aby zgarnąć w 2018 całą pulę dla siebie. Jestem ciekawa, co zrobią z tymi co im podpadli. Chyba wywiozą na wyspę Uznam lub Kołymę.

Aro
Aro
6 lat temu

[quote name=”zwolennik PiS”]A, ja czytałem w tej ich gazetce, że pan Łukasz Kmita podpisywał się jako – szef struktur gminnych. A, w powiecie to chyba jest jeszcze pan Osuch, ale widać, że nad niczym nie panuje. Jakie szefostwo taka firma. Buta i arogancja młodych doprowadziła organizację w gminie do upadku.[/quote]
Dlatego żeby zaistnieć latają do mediów chcąc ośmieszyć burmistrza, który w sprawie insygnium nie decydował i dobrze oni to wiedzą. Nie mają żadnych innych argumentów, żeby zdyskredytować Piasnika. Robią wszystko, żeby Kmita za 2 lata został burmistrzem, a oni dostali stołki.

stańczyk
stańczyk
6 lat temu

Mamy wyjątkowo skromnego burmistrza, mógł przecież zażyczyć sobie korony ….. 😛

Ernest
Ernest
6 lat temu

Psy szczekają, a karawana jedzie dalej. Skąd my to znamy? Panie Piaśnik! Gdzie centralny rejestr umów, gdzie informacje o wyłonionych podmiotach w drodze przetargu, gdzie ograniczenia w zatrudnieniu armii urzędników, gdzie faktyczne a nie na pokaz ograniczenia w wydawaniu środków publicznych, gdzie produkcyjne miejsca pracy dla mieszkańców Olkusza. Jakie przygotowane zostały imprezy dla mieszkańców w dniach 1-3 maja?

do wladz oswiaty
do wladz oswiaty
6 lat temu

i burmistrza wolbromia.dlaczego wprzedszkolach nie sa zatrudniane osoby wykwalifikowane za dziecmi plyna duze pieniadze.nauczyciel jest i powinna byc zatrudniona pielegniarka ..w krakowie w przedszkolach tak jest wszedzie.czy procedury w tej gmini sa inne. .dzieci mamy powerzac w rzetelne rece.

Polkaarchit
Polkaarchit
6 lat temu

Apel do burmistrza aby ustąpił , nie obrażając nikogo nawet samego zainteresowanego był zamieszczony i go nie ma , przegląd olkuski usuwając go pokazuje jak dziala i na czyich jest usługach , podobnie jak interwencja grasia , niewygodne bezwzględnie usunąć , przecież żyjemy z ich ogłoszeń , Plus Olkusza przynajmniej jest wiarygodny w tym co robi , sam sobie wystawiacie cenzurkę mediów usłużnych ,

Olsen....
Olsen....
6 lat temu

Pisiorki, jesteście żałośni. Tak żałosnych radnych to jeszcze w tym mieście nie było.

zwolennik PiS
zwolennik PiS
6 lat temu

A, ja czytałem w tej ich gazetce, że pan Łukasz Kmita podpisywał się jako – szef struktur gminnych. A, w powiecie to chyba jest jeszcze pan Osuch, ale widać, że nad niczym nie panuje. Jakie szefostwo taka firma. Buta i arogancja młodych doprowadziła organizację w gminie do upadku.

pis
pis
6 lat temu

[quote name=”do trzeba to powtórz”]Chłopcy z pisu przegrali przez jednego człowieka, waszego cheffa – ministranta. To on jest odpowiedzialny za rozłam, nikt inny. Od samego początku nie nadawał się na waszego cheffa. Jakbyście nie łazili do burmistrza po stanowiska i nie kupczyli z innymi o stanowiska w radzie mielibyście wszystko to co dostaliście zaraz po wyborach. A tak wasze apetyty przerosły to co może strawić wasz żołądek, no i zwymiotowaliście. Kazał wam żreć chochlą a trzeba było jeść codziennie ale łyżeczką. Wyście nie przegrali z układem, bo gdzie w takim małym mieście może być jeżeli 2/3 radnych jest nowych, tylko przez własną głupotę. Od samego początku nie chcieliście wziąć na swoje barki odpowiedzialności tylko chcieliście być w opozycji, no to jesteście i to wy teraz opluwacie innych poprzez wasze pisemko, które widać że jest nakierowane tylko na tani poklask dla was pięciu. Od samego początku wyśmiewacie, radnych, burmistrza i miasto, ponieważ nic innego nie umiecie. Taka wasza uroda i tak skończycie jak byłe partie rządzące i inni. Nikt wam ust nie zamyka, bo możecie mówić i pisać co chcecie, chyba że prokurator zdecyduje inaczej za szkalowanie i pomawianie innych. Bierzecie dietę za nic bo ż.[/quote]
a ja uważam, że to wina jego szefa

Młody
Młody
6 lat temu

Cytuję: „Chłopcy z pisu przegrali przez jednego człowieka, waszego cheffa – ministranta. ….”

A ja myślałem że to poseł Jacek Osuch jest szefem, liderem, najważniejszym, rządzącym i decydującym PiSiorem w Olkuszu …

do trzeba to powtórz
do trzeba to powtórz
6 lat temu

Chłopcy z pisu przegrali przez jednego człowieka, waszego cheffa – ministranta. To on jest odpowiedzialny za rozłam, nikt inny. Od samego początku nie nadawał się na waszego cheffa. Jakbyście nie łazili do burmistrza po stanowiska i nie kupczyli z innymi o stanowiska w radzie mielibyście wszystko to co dostaliście zaraz po wyborach. A tak wasze apetyty przerosły to co może strawić wasz żołądek, no i zwymiotowaliście. Kazał wam żreć chochlą a trzeba było jeść codziennie ale łyżeczką. Wyście nie przegrali z układem, bo gdzie w takim małym mieście może być jeżeli 2/3 radnych jest nowych, tylko przez własną głupotę. Od samego początku nie chcieliście wziąć na swoje barki odpowiedzialności tylko chcieliście być w opozycji, no to jesteście i to wy teraz opluwacie innych poprzez wasze pisemko, które widać że jest nakierowane tylko na tani poklask dla was pięciu. Od samego początku wyśmiewacie, radnych, burmistrza i miasto, ponieważ nic innego nie umiecie. Taka wasza uroda i tak skończycie jak byłe partie rządzące i inni. Nikt wam ust nie zamyka, bo możecie mówić i pisać co chcecie, chyba że prokurator zdecyduje inaczej za szkalowanie i pomawianie innych. Bierzecie dietę za nic bo żadnego pożytku z was nie ma, a tych 16 radnych, o których piszecie to ludzie zaangażowani w pełni bo dobro mieszkańców cenią ponad wszystko. Zmieńcie cheffa.

Roman Ziaja do MiTT
Roman Ziaja do MiTT
6 lat temu

[quote name=”vvvvxxxxxx”][quote name=”Roman Ziaja do MiTT”][quote name=”MiTT”][quote name=”Pił”][quote name=”SB,MILICJA,ORMO,WSI”]Ruszymy z posad bryłę świata Cara Romanowa.Dziś-niczym jutro wszystkim my. Bój to jest nasz ostatni.Krwawy kończy się trud.Gdy Związek nasz bratni radziecki.Ogarnie ludzki trud !!!!!!!!!!!!!!!!!!![/quote]
”bić kur.y i złodziei”[/quote]
I, znowu się uaktywnił bezzębnik jadowity z Alei 1000lecia.[/quote]
”MiTT”a wiesz co to za pieśń w/w napisana odporniaku na wiedzę,a czy też wiesz kto?to była SB,MILICJA,ORMO,WSI. 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)[/quote]
A czy ty wiesz Romusiu Ziajka, że temu bohatyrowi z Alei to w więzieniu skrzywiono psychikę.[/quote]
WIEM!!ale dał na Mszę Świętą w Rodakach ( co ochota 100 zł ) i ks.proboszcz”łupok” udzielił mu przebaczenia i od ręki wyzdrowiał i już jest normalny oraz ma badania psychologiczne.

vvvvxxxxxx
vvvvxxxxxx
6 lat temu

[quote name=”Roman Ziaja do MiTT”][quote name=”MiTT”][quote name=”Pił”][quote name=”SB,MILICJA,ORMO,WSI”]Ruszymy z posad bryłę świata Cara Romanowa.Dziś-niczym jutro wszystkim my. Bój to jest nasz ostatni.Krwawy kończy się trud.Gdy Związek nasz bratni radziecki.Ogarnie ludzki trud !!!!!!!!!!!!!!!!!!![/quote]
”bić kur.y i złodziei”[/quote]
I, znowu się uaktywnił bezzębnik jadowity z Alei 1000lecia.[/quote]
”MiTT”a wiesz co to za pieśń w/w napisana odporniaku na wiedzę,a czy też wiesz kto?to była SB,MILICJA,ORMO,WSI. 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)[/quote]
A czy ty wiesz Romusiu Ziajka, że temu bohatyrowi z Alei to w więzieniu skrzywiono psychikę.

Roman Ziaja do MiTT
Roman Ziaja do MiTT
6 lat temu

[quote name=”MiTT”][quote name=”Pił”][quote name=”SB,MILICJA,ORMO,WSI”]Ruszymy z posad bryłę świata Cara Romanowa.Dziś-niczym jutro wszystkim my. Bój to jest nasz ostatni.Krwawy kończy się trud.Gdy Związek nasz bratni radziecki.Ogarnie ludzki trud !!!!!!!!!!!!!!!!!!![/quote]
”bić kur.y i złodziei”[/quote]
I, znowu się uaktywnił bezzębnik jadowity z Alei 1000lecia.[/quote]
”MiTT”a wiesz co to za pieśń w/w napisana odporniaku na wiedzę,a czy też wiesz kto?to była SB,MILICJA,ORMO,WSI. 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

MiTT
MiTT
6 lat temu

[quote name=”Pił”][quote name=”SB,MILICJA,ORMO,WSI”]Ruszymy z posad bryłę świata Cara Romanowa.Dziś-niczym jutro wszystkim my. Bój to jest nasz ostatni.Krwawy kończy się trud.Gdy Związek nasz bratni radziecki.Ogarnie ludzki trud !!!!!!!!!!!!!!!!!!![/quote]
”bić kur.y i złodziei”[/quote]
I, znowu się uaktywnił bezzębnik jadowity z Alei 1000lecia.

Ferdynand Wspaniały
Ferdynand Wspaniały
6 lat temu

[quote name=”VIS36″]Od samego początku kuglowali i kupczyli za plecami starszych radnych, a jeden z nich ten najbardziej religijny „uszatek” to 5 lutego tego roku w przerwie sesji powiedział, że dla osiągnięcia celu jest gotów przymierze zawrzeć nawet z diabłem. To o czym my tu mówimy. To dopiero jest zdrajca, który dla swoich geszefcików jest gotów odwrócić się od Boga. A, gdzie Honor i Ojczyzna. Obłudnicy, którzy po trupach idą do celu ale tam nie dojdą bo zostali powstrzymani przez ludzi, którzy ślubowali służyć mieszkańcom i gminie.[/quote]
Wszyscy wiedzą, kto te słowa wypowiedział. Wielki przegrany w wyborach samorządowych, sfrustrowany, że mu się partia rozleciała a on mimo wszystko zostawił ich i poleciał na stanowisko do Krakowa. Strzeżcie się takich i nie zadawajcie się, nigdy więcej z takimi nieudacznikami i populistami.

Pił
Pił
6 lat temu

[quote name=”SB,MILICJA,ORMO,WSI”]Ruszymy z posad bryłę świata Cara Romanowa.Dziś-niczym jutro wszystkim my. Bój to jest nasz ostatni.Krwawy kończy się trud.Gdy Związek nasz bratni radziecki.Ogarnie ludzki trud !!!!!!!!!!!!!!!!!!![/quote]
”bić kur.y i złodziei”

trzeba to powtórzyć
trzeba to powtórzyć
6 lat temu

Olkuszem rządzi stary układ Platforma- SLD. Przygarnęła do swojej wołgi paru człowieczków którzy są przyklejeni do stołków.
Koalcja pana burmistrza składa się z 16 osób. To oni decydują o podziale środków. Są odpowiedzialni za decyzje związane z wysokością podatków, ze zmianami planów miejscowych, czy kupowanie drogich, nikomu nie potrzebnych błyskotek.
Podkreślmy- chłopcy z PiSu przegrali z tym układem. Plucie na nich nie odwróci rzeczywistości, w której Olkusz jest wyśmiewany na arenie całego kraju, a żaden inwestor o zdrowym rozumie, nie przyjdzie inwestować do burmistrza, który papla o wszystkim do przeglądu. O ile faktem jestem, że Pisowcy mają dobry kontakt z krakowską, to trzeba być mocno szurniętym, żeby pomawiać o kontakt z wyborczą czy o zgrozo – z TVNem 😀
W Olkuszu rządzi grono doświadczonych samorządowców i to oni mają rozwijać miasto a nie własną kabzę

SB,MILICJA,ORMO,WSI
SB,MILICJA,ORMO,WSI
6 lat temu

Ruszymy z posad bryłę świata Cara Romanowa.Dziś-niczym jutro wszystkim my. Bój to jest nasz ostatni.Krwawy kończy się trud.Gdy Związek nasz bratni radziecki.Ogarnie ludzki trud !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

IIIIIIIIIIIIIIIIIII
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
6 lat temu

Towarzystwo wzajemnej adoracji w liczbie 5 z klubu psowego + fajter z krosu zdemolowali partię w mieście bo dla nich stanowiska były ważniejsze niż partia. Nie dotrzymali dżentelmeńskiej umowy zawartej z panem D. bo połaszczyli się na stanowisko przewodniczącego dla pana P. ( film z sesji z 5 i 12 lutego, która była dokończeniem przerwanej sesji w dniu 5 lutego na TVPO wszystko wyjaśnia i rozmowy w kuluarach innych radnych ) przypłacili to utratą wszystkiego a teraz próbują odwracać kota ogonem obwiniając za to innych. Kto 5 lutego z klubu psowego głosował za odwołaniami prezydium i kto odwołał przewodniczącą i nie zdążył „wyciąć” reszty. Grupa pana D. nie miała wtedy większości, można sprawdzić kluby i radnych, którzy wtedy głosowali i byli na sali oprócz jednego zaginionego w akcji pana Z. Jakie stanowiska mieli otrzymać ?. Jest nagranie, w którym fajter krusu wyjaśnia to wyraźnie i zostanie ujawnione i niech społeczeństwo pozna prawdę o tych „umęczonych”, chcących zmieniać miasto tylko przez swoją zachłanność, nie może. A, jakie stanowiska chcieli zaraz po wyborach od włodarza to też trzeba ujawnić. Przyszli tam bezinteresownie pracować dla społeczeństwa, czy się „obłowić”. CDN z pełnymi nazwiskami i czas już ukazywać społeczeństwu wasze prawdziwe oblicze bo inaczej zniszczycie tę gminę jeżeli wam się tylko na to pozwoli..

Rycz-owiok
Rycz-owiok
6 lat temu

[quote name=”Zebra Olek”][quote name=”emeryt spec.”][quote name=”TOWARZYSZ RESORTOWY”]No cóż tu jest do tłumaczenia bardzo bogaty Olkusz wysoka stopa życiowa dzięki włodarzom to przecież dla takich bogaczy to jest pryszcz.Jeszcze tylko na następnej sesji rady rajcy jak ma pochodzenie HRABIOWSKIE tak jak(UPAnina) SZCZYKUNOWICZ vel Komorowski to PO winni mu radni rady przegłosować złoty pierścień z jego herbem i dużym diamentem.
Następnie też trzeba kupić chociaż srebrną laskę z bursztynem dla Przewodniczącej Starostwa w Łolkuszu,bo to też to samo gniazdo rodem z PZPR potem z SLD jak i PO zostali Włodarze.[/quote] 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 :P[/quote]
Macie jeszcze wyjście awaryjne .Zamówić Mszę Świętą u ks. Jarosława w Rodakach(co ochota ale już z Ryczówka Górnego na 8 maja dali 200 zł za Mszę Świętą)Bóg Zapłać dla zamawiających.
No to jak to jest w końcu za Mszę ŚWIĘTĄ co się dobrodziej modli to Was parafianie kasuję,a jak teraz Wy parafianie modliliście się w sztafecie o powołanie księży i zakonnic w Rodakach to dał Wam ten dobrodziej chociaż po 10 zł.Toż to coś nie gra jawny WYZYSK parafian modlących się przez dobrodzieja.DORODZIEJ przecież modli się za kasę .
Na ”Odpust św.Józefa Robotnika i Mszę Św. o godz.12 do Ryczówka BEZBOŻNIKI”

harypoter
harypoter
6 lat temu

Dla jasności bo zmoderowano Wikipedię w ostatnim wpisie o czapce – – https://pl.wikipedia.org/wiki/Kutas_(element_ozdobny)

harypoter
harypoter
6 lat temu

[quote name=”gumis”]kolej na berlo plaszcz i bulawe[/quote]

a może czapkę z kutasem? Taką szlachecką będzie do twarzy.

Zebra Olek
Zebra Olek
6 lat temu

[quote name=”emeryt spec.”][quote name=”TOWARZYSZ RESORTOWY”]No cóż tu jest do tłumaczenia bardzo bogaty Olkusz wysoka stopa życiowa dzięki włodarzom to przecież dla takich bogaczy to jest pryszcz.Jeszcze tylko na następnej sesji rady rajcy jak ma pochodzenie HRABIOWSKIE tak jak(UPAnina) SZCZYKUNOWICZ vel Komorowski to PO winni mu radni rady przegłosować złoty pierścień z jego herbem i dużym diamentem.
Następnie też trzeba kupić chociaż srebrną laskę z bursztynem dla Przewodniczącej Starostwa w Łolkuszu,bo to też to samo gniazdo rodem z PZPR potem z SLD jak i PO zostali Włodarze.[/quote] 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 :P[/quote]
Macie jeszcze wyjście awaryjne .Zamówić Mszę Świętą u ks. Jarosława w Rodakach(co ochota ale już z Ryczówka Górnego na 8 maja dali 200 zł za Mszę Świętą)Bóg Zapłać dla zamawiających.
No to jak to jest w końcu za Mszę ŚWIĘTĄ co się dobrodziej modli to Was parafianie kasuję,a jak teraz Wy parafianie modliliście się w sztafecie o powołanie księży i zakonnic w Rodakach to dał Wam ten dobrodziej chociaż po 10 zł.Toż to coś nie gra jawny WYZYSK parafian modlących się przez dobrodzieja.DORODZIEJ przecież modli się za kasę .[/quote]
”Bić KUR.Y I ZŁODZIEI”według powiedzenia Józefa Piłsudskiego.

harypoter
harypoter
6 lat temu

[quote name=”Pracownik”]Chociażby za to, że rozbił tę sitwę w Olkuszu to mu się należy. Poprzedni burmistrz nie przyniósł chluby Olkuszowi, wszyscy go doili jak tylko chcieli. Brawo Panie Piasnik, jest Pan prawdziwym Gospodarzem, gonić tych darmozjadów, niech się biorą do roboty.[/quote]
Dodaj starą sitwę a stworzył swoją, z tych wszystkich, Łydków, Ryzów, Bieniów czy Lipińskich

pszczółka maja
pszczółka maja
6 lat temu

[quote name=”zdzich.12″][quote name=”gumis”]kolej na berlo plaszcz i bulawe[/quote]
Do kompletu przydałby się jeszcze pierścień, w który wdzięczni poddani cmokali by Czcigodnego Pana Burmistrza za łaski jakich dzięki niemu doznali. Może Mu, po znajomości< któryś kolega w czarnej sukience niedrogo odsprzeda?[/quot Może Arabela pożyczy?? Będzie taniej!! 🙂

VIS36
VIS36
6 lat temu

Od samego początku kuglowali i kupczyli za plecami starszych radnych, a jeden z nich ten najbardziej religijny „uszatek” to 5 lutego tego roku w przerwie sesji powiedział, że dla osiągnięcia celu jest gotów przymierze zawrzeć nawet z diabłem. To o czym my tu mówimy. To dopiero jest zdrajca, który dla swoich geszefcików jest gotów odwrócić się od Boga. A, gdzie Honor i Ojczyzna. Obłudnicy, którzy po trupach idą do celu ale tam nie dojdą bo zostali powstrzymani przez ludzi, którzy ślubowali służyć mieszkańcom i gminie.

oblicze prawdy
oblicze prawdy
6 lat temu

Towarzystwo wzajemnej adoracji w liczbie 5 z klubu psowego + fajter z krosu zdemolowali partię w mieście bo dla nich stanowiska były ważniejsze niż partia. Nie dotrzymali dżentelmeńskiej umowy zawartej z panem D. bo połaszczyli się na stanowisko przewodniczącego dla pana P. ( film z sesji z 5 i 12 lutego, która była dokończeniem przerwanej sesji w dniu 5 lutego na TVPO wszystko wyjaśnia i rozmowy w kuluarach innych radnych ) przypłacili to utratą wszystkiego a teraz próbują odwracać kota ogonem obwiniając za to innych. Kto 5 lutego z klubu psowego głosował za odwołaniami prezydium i kto odwołał przewodniczącą i nie zdążył „wyciąć” reszty. Grupa pana D. nie miała wtedy większości, można sprawdzić kluby i radnych, którzy wtedy głosowali i byli na sali oprócz jednego zaginionego w akcji pana Z. Jakie stanowiska mieli otrzymać ?. Jest nagranie, w którym fajter krusu wyjaśnia to wyraźnie i zostanie ujawnione i niech społeczeństwo pozna prawdę o tych „umęczonych”, chcących zmieniać miasto tylko przez swoją zachłanność, nie może. A, jakie stanowiska chcieli zaraz po wyborach od włodarza to też trzeba ujawnić. Przyszli tam bezinteresownie pracować dla społeczeństwa, czy się „obłowić”. CDN z pełnymi nazwiskami i czas już ukazywać społeczeństwu wasze prawdziwe oblicze bo inaczej zniszczycie tę gminę jeżeli wam się tylko na to pozwoli.

Do Isd.SA
Do Isd.SA
6 lat temu

[quote name=”emeryt spec.”][quote name=”TOWARZYSZ RESORTOWY”]No cóż tu jest do tłumaczenia bardzo bogaty Olkusz wysoka stopa życiowa dzięki włodarzom to przecież dla takich bogaczy to jest pryszcz.Jeszcze tylko na następnej sesji rady rajcy jak ma pochodzenie HRABIOWSKIE tak jak(UPAnina) SZCZYKUNOWICZ vel Komorowski to PO winni mu radni rady przegłosować złoty pierścień z jego herbem i dużym diamentem.
Następnie też trzeba kupić chociaż srebrną laskę z bursztynem dla Przewodniczącej Starostwa w Łolkuszu,bo to też to samo gniazdo rodem z PZPR potem z SLD jak i PO zostali Włodarze.[/quote] 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 :P[/quote]
Macie jeszcze wyjście awaryjne .Zamówić Mszę Świętą u ks. Jarosława w Rodakach(co ochota ale już z Ryczówka Górnego na 8 maja dali 200 zł za Mszę Świętą)Bóg Zapłać dla zamawiających.
No to jak to jest w końcu za Mszę ŚWIĘTĄ co się dobrodziej modli to Was parafianie kasuję,a jak teraz Wy parafianie modliliście się w sztafecie o powołanie księży i zakonnic w Rodakach to dał Wam ten dobrodziej chociaż po 10 zł.Toż to coś nie gra jawny WYZYSK parafian modlących się przez dobrodzieja.DORODZIEJ przecież modli się za kasę .[/quote]
😮 😮 jasteś odporny jak UPA-nina Szczykuowicz(koniuszy) skradziony przez bolszewików hrabia. 😛 😛

Lukas Lis
Lukas Lis
6 lat temu

[quote name=”zdzich.12″][quote name=”gumis”]kolej na berlo plaszcz i bulawe[/quote]
Do kompletu przydałby się jeszcze pierścień, w który wdzięczni poddani cmokali by Czcigodnego Pana Burmistrza za łaski jakich dzięki niemu doznali. Może Mu, po znajomości< któryś kolega w czarnej sukience niedrogo odsprzeda?[/quote]
Na ostatniej sesji o mało co Mrofka nie cmokał za łaski na jego osiedlu. A potem poleciał do TV. Żenua.

zdzich.12
zdzich.12
6 lat temu

[quote name=”gumis”]kolej na berlo plaszcz i bulawe[/quote]
Do kompletu przydałby się jeszcze pierścień, w który wdzięczni poddani cmokali by Czcigodnego Pana Burmistrza za łaski jakich dzięki niemu doznali. Może Mu, po znajomości< któryś kolega w czarnej sukience niedrogo odsprzeda?

emeryt spec.
emeryt spec.
6 lat temu

[quote name=”TOWARZYSZ RESORTOWY”]No cóż tu jest do tłumaczenia bardzo bogaty Olkusz wysoka stopa życiowa dzięki włodarzom to przecież dla takich bogaczy to jest pryszcz.Jeszcze tylko na następnej sesji rady rajcy jak ma pochodzenie HRABIOWSKIE tak jak(UPAnina) SZCZYKUNOWICZ vel Komorowski to PO winni mu radni rady przegłosować złoty pierścień z jego herbem i dużym diamentem.
Następnie też trzeba kupić chociaż srebrną laskę z bursztynem dla Przewodniczącej Starostwa w Łolkuszu,bo to też to samo gniazdo rodem z PZPR potem z SLD jak i PO zostali Włodarze.[/quote] 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 :P[/quote]
Macie jeszcze wyjście awaryjne .Zamówić Mszę Świętą u ks. Jarosława w Rodakach(co ochota ale już z Ryczówka Górnego na 8 maja dali 200 zł za Mszę Świętą)Bóg Zapłać dla zamawiających.
No to jak to jest w końcu za Mszę ŚWIĘTĄ co się dobrodziej modli to Was parafianie kasuję,a jak teraz Wy parafianie modliliście się w sztafecie o powołanie księży i zakonnic w Rodakach to dał Wam ten dobrodziej chociaż po 10 zł.Toż to coś nie gra jawny WYZYSK parafian modlących się przez dobrodzieja.DORODZIEJ przecież modli się za kasę .

TOWARZYSZ RESORTOWY
TOWARZYSZ RESORTOWY
6 lat temu

No cóż tu jest do tłumaczenia bardzo bogaty Olkusz wysoka stopa życiowa dzięki włodarzom to przecież dla takich bogaczy to jest pryszcz.Jeszcze tylko na następnej sesji rady rajcy jak ma pochodzenie HRABIOWSKIE tak jak(UPAnina) SZCZYKUNOWICZ vel Komorowski to PO winni mu radni rady przegłosować złoty pierścień z jego herbem i dużym diamentem.
😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮
Następnie też trzeba kupić chociaż srebrną laskę z bursztynem dla Przewodniczącej Starostwa w Łolkuszu,bo to też to samo gniazdo rodem z PZPR potem z SLD jak i PO zostali Włodarze.[/quote] 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 :P[/quote]
Macie jeszcze wyjście awaryjne .Zamówić Mszę Świętą u ks. Jarosława w Rodakach(co ochota ale już z Ryczówka Górnego na 8 maja dali 200 zł za Mszę Świętą)Bóg Zapłać dla zamawiających.[/quote]
TAK TRZYMAĆ !!!!! TOWARZYSZKI I TOWARZYSZE. 😛 😮 8)[/quote]
Wszystko co nasze burmistrzowi i starej starostwa oddamy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/quote]
NIECH ŻYJE BOLSZEWIZM ZE STALINIZMEM !

Aaa
Aaa
6 lat temu

Piaśnik po prostu nie nadaje się na burmistrza. Nie ma ani wiedzy merytorycznej, ani kultury osobistej, ani umiejętności budowania zespołu, ani zdolności wypracowywania kompromisu.
Dzięki niemu i jego łańcuchowi kolejny raz stajemy się pośmiewiskiem całej Polski. A i lokalnie burmistrz odstaje swym formatem od pozostałych okolicznych włodarzy. Z wszystkimi się już zdążył pokłócić. Był taki czas, że burmistrz olkuski ze starostą olkuskim rozmawiali poprzez ogłoszenia sponsorowane w Przeglądzie Olkuskim. Teraz idzie na wojnę z wójtami i burmistrzami Bolesławia, Klucz i Bukowna, bo ci nie chcą na stołek prezesa komunikacji radnego Łydki, który nie ma żadnego menedżerskiego doświadczenia. Pójdzie dalej na wojnę, bo w PWiKu chce na siłę zamienić Szylkę na swojego Kwaśniewskiego. Zrobi wszystko, co mu do ucha podpowiada Dudkiewicz – pierwsi kadrowi, potrafią tylko stołki rozdawać swoim. Roman Piaśnik zapowiadał walkę z układami, jak na razie tworzy własne.

Cała Polska z Nas się śmieje… nie udawajmy, że jest OK.

Trochę z zazdrością patrzę na burmistrzów w takim Wolbromiu, Kluczach czy w Bukownie.

Art.W
Art.W
6 lat temu

[quote name=”A.Ż.”]A ja głosowałam na Pana Piaśnika i wcale nie żałuję. Zrobił piękny parking na osiedlu i drogę. Jak się chce i myśli gospodarczo to się da. Dziękujemy![/quote]
Ja też popieram Burmistrza, niech Pan robi dalej dobrą robotę i nie przejmuje się hejterami, przecież to są próżni ludzie.

Jasiu
Jasiu
6 lat temu

[quote name=”Józek”][quote name=”Wacław”][quote name=”Boluś”]:P 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛
No cóż tu jest do tłumaczenia bardzo bogaty Olkusz wysoka stopa życiowa dzięki włodarzom to przecież dla takich bogaczy to jest pryszcz.Jeszcze tylko na następnej sesji rady rajcy jak ma pochodzenie HRABIOWSKIE tak jak(UPAnina) SZCZYKUNOWICZ vel Komorowski to PO winni mu radni rady przegłosować złoty pierścień z jego herbem i dużym diamentem.
😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮
Następnie też trzeba kupić chociaż srebrną laskę z bursztynem dla Przewodniczącej Starostwa w Łolkuszu,bo to też to samo gniazdo rodem z PZPR potem z SLD jak i PO zostali Włodarze.[/quote] 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 :P[/quote]
Macie jeszcze wyjście awaryjne .Zamówić Mszę Świętą u ks. Jarosława w Rodakach(co ochota ale już z Ryczówka Górnego na 8 maja dali 200 zł za Mszę Świętą)Bóg Zapłać dla zamawiających.[/quote]
TAK TRZYMAĆ !!!!! TOWARZYSZKI I TOWARZYSZE. 😛 😮 8)[/quote]
Wszystko co nasze burmistrzowi i starej starostwa oddamy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Młody
Młody
6 lat temu

A ja się pytam którzy durnie chcą z nas Olkuszan zrobić durni na cały kraj i próbują nami manipulować firmując poniższe informacje:

Przegląd Olkuski – „Wprowadzenie symbolicznego łańcucha zostało zaproponowane i jednogłośnie uchwalone przez Radę Miejską …”
Puls Olkusza – „Pomysł Romana Piaśnika …”

Czy ktoś potrafi odpowiedzieć gdzie jest prawda i dać możliwość Olkuszanom rozliczenia kłamców i manipulatorów …

Józek
Józek
6 lat temu

[quote name=”Wacław”][quote name=”Boluś”]:P 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛
No cóż tu jest do tłumaczenia bardzo bogaty Olkusz wysoka stopa życiowa dzięki włodarzom to przecież dla takich bogaczy to jest pryszcz.Jeszcze tylko na następnej sesji rady rajcy jak ma pochodzenie HRABIOWSKIE tak jak(UPAnina) SZCZYKUNOWICZ vel Komorowski to PO winni mu radni rady przegłosować złoty pierścień z jego herbem i dużym diamentem.
😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮
Następnie też trzeba kupić chociaż srebrną laskę z bursztynem dla Przewodniczącej Starostwa w Łolkuszu,bo to też to samo gniazdo rodem z PZPR potem z SLD jak i PO zostali Włodarze.[/quote] 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 :P[/quote]
Macie jeszcze wyjście awaryjne .Zamówić Mszę Świętą u ks. Jarosława w Rodakach(co ochota ale już z Ryczówka Górnego na 8 maja dali 200 zł za Mszę Świętą)Bóg Zapłać dla zamawiających.[/quote]
TAK TRZYMAĆ !!!!! TOWARZYSZKI I TOWARZYSZE. 😛 😮 8)