DSCF9127

432 drużyny (767 rowerzystów) z kilkudziesięciu miejscowości wzięły udział w siedemnastej edycji Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Bukownie. Organizatorem imprezy był UKS KUSY oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Z powodu zmieniających się warunków pogodowych niemal do ostatniej chwili nie było wiadomo, czy Rajd Rowerowy w ogóle dojdzie do skutku i czy nie zostanie przełożony na kolejną niedzielę. Koniec końców pogoda dopisała i od godziny 13.00 na stadionie MOSiR uczestnicy mogli odbierać pakiety startowe i czynić ostatnie przygotowania. Na trasę rowerzyści wyjechali kilka minut po godzinie 15.00. Podobnie jak we wcześniejszych edycjach imprezy, uczestnicy mieli do pokonania około 13 kilometrów. Trasa rajdu wiodła ze stadionu MOSiR, przez Podlesie, Przeń i Bór Biskupi, z powrotem na bukowieński stadion. W imprezie wzięli udział rowerzyści z wielu miejscowości, m.in. z Krakowa, Chorzowa, Olkusza, Jaworzna, Sławkowa, Świętochłowic,Trzebini, Klucz, Dąbrowy Górniczej, Myślachowic i oczywiście z Bukowna. Wśród uczestników imprezy znaleźli się burmistrz Mirosław Gajdziszewski, sekretarz Miasta Marcin Cockiewicz, dyrektor MOSiR Anna Kwaśniewska, radni miejscy, a także posłanka na Sejm Lidia Gądek, która ufundowała jedną z nagród – rower miejski. Po dojechaniu do mety na wszystkich uczestników czekała kiełbaska i żurek serwowany przez członków Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK w Bukownie.

DSCF9299

– To kolejny Rajd Rodzinny w Bukownie, w którym bierzemy udział – mówi pan Łukasz. – Cieszymy się, że pogoda się utrzymała, bo były obawy o to, czy Rajd w ogóle się odbędzie. Najwięcej zabawy mieli chyba najmłodsi, z upodobaniem wjeżdżając w zalegające w lesie błoto, co zresztą doskonale widać…

DSCF9305

W tym roku nagrody główne, czyli rowery, trafiły w ręce: Katarzyny Dyli (Świętochłowice), Anny Kamińskiej (Mysłowice), Jerzego Radosza (Zawiercie), Urszuli Curyło (Bukowno), Grzegorza Ćmiela (Olkusz), Zdzisława Saroty (Olkusz), Agnieszki Klimy (Olkusz) oraz Marty Wiejoty (Bukowno). Poza nagrodami głównymi wręczono również atrakcyjne sportowe gadżety.

– Organizacja tej największej w regionie imprezy była możliwa dzięki wsparciu wielu firm i ludzi dobrej woli – mówi dyrektor Rajdu Grażyna Kowina-Świderek. – Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom, bez pomocy których ciężko byłoby o organizację tej imprezy. Jak zwykle możemy się też pochwalić świetną frekwencją, której mogą nam pozazdrościć w innych miastach. Już teraz zapraszamy na przyszły rok.

DSCF9367

Partnerzy i fundatorzy nagród: ZGH BOLESŁAW, SCHNEIDER ELECTRIC BUKOWNO, DB CARGO, BOLTECH, TRANSOM KATOWICE, GIANT-ROBERT GŁOWACKI, ARKOP, PABLOSPORT HUTREM, BLACK RED WHITE – OLKUSZ, MAX ELEKTRO – OLKUSZ, CENTRUM BHP I PPOŻ SUPRA – PIOTR RUDNICKI, LIDIA GĄDEK – POSŁANKA NA SEJM RP, BURMISTRZ MIASTA BUKOWNO, RADNI RADY MIEJSKIEJ, VILCORE, KRAWCZYK FINANSE, INTERMARCHE, LODZIARNIA KAROLCZYK, KLUB ŻOŁNIERZY REZERWY LOK.

{joomplu:90032}{joomplu:90015}{joomplu:90009}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze