Olkusz

„Lubimy czytać polskich autorów” – pod takim hasłem przebiegał tegoroczny jubileuszowy XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, w obchody którego włączyła się również po raz kolejny Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu.  Z uwagi na trwającą pandemię COVID-19 tegoroczne wydarzenia odbyły się tylko w przestrzeni wirtualnej, z  wykorzystaniem różnych form i narzędzi  komunikacji zdalnej.

Celem akcji jest uświadomienie wszystkim dorosłym, a zwłaszcza rodzicom, potrzeby codziennego czytania dzieciom ciekawych książek w serdecznej atmosferze. Jest to najlepsza strategia wychowania myślącego, kulturalnego, ciekawego świata i emocjonalnie inteligentnego człowieka.

Podobnie jak w latach ubiegłych do udziału w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom zaproszone zostały znane i lubiane osobistości lokalnej społeczności, mające autorytet i znakomity kontakt z dziećmi.

W tym roku w czasie spotkań on-line dzieciom czytali:

Pan Roman Piaśnik – Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz

Pan Łukasz Rychlewski – Z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz

Pani Katarzyna Bożek – Sekretarz Miasta i Gminy Olkusz

Pan Marcin Wiercioch – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu

Oprócz codziennego czytania dzieciom, ogłoszony został również dla wszystkich mieszkańców powiatu olkuskiego Konkurs Plastyczno-Literacki 𝗠𝗼𝗷𝗮 𝘄𝗶𝘇𝗷𝗮 𝗢𝗹𝗸𝘂𝘀𝘇𝗮 𝘇𝗮 𝟭𝟬𝟬 𝗹𝗮𝘁, organizowany w ramach projektu SREBRNA KAPSUŁA CZASU „Zapisani w Przyszłości 2021 – 2121 ”. Projekt realizowany jest w ramach obchodów Roku Stanisława Lema, z inicjatywy i pod patronatem honorowym Pana Burmistrza Romana Piaśnika.

W tegorocznych spotkaniach on-line wzięły udział dzieci z olkuskich Przedszkoli nr 3, 4 i 10 oraz Publicznego Przedszkola w Żuradzie, Oddziału przedszkolnego  z Publicznej Szkoły Podstawowej w Witeradowie, Oddziału przedszkolnego z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bydlinie oraz Oddziału przedszkolnego z Zespół Szkolno-Przedszkolnego w Wierzchowisku, a także uczniowie olkuskich Szkół Podstawowych Nr  5, 9 i 10, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Integracyjnego Nr 1 w Olkuszu oraz Szkoły Podstawowej w Bolesławiu, Szkoły Podstawowej w Kluczach, Szkoły Podstawowej w Chechle i Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Podlipiu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim biorącym udział w tegorocznym Tygodniu Czytania Dzieciom. Czytającym za piękną interpretację literatury dziecięcej, a dzieciom i nauczycielom za zaangażowanie i aktywny udział w wydarzeniach.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze