Jak informuje Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olkuszu Agata Knapik – dwóch dyrektorów szkół: ZS w Gołaczewach oraz ZS-P nr 2 w Wolbromiu przy ul. Pod Lasem znajduje się w izolacji z powodu stwierdzonego zakażenia SARS-COV-2. Ponadto dwóch dyrektorów: ZS-P w Łobzowie oraz SP w Dłużcu zostało poddanych kwarantannie z powodu kontaktu z osobami zakażonymi koronawirusem.

W związku z powyższym zostały podjęte określone procedury. Do kwarantanny skierowani zostali uczniowie klas 7a, 7b i 7c SP nr 2 w Wolbromiu, którzy mieli lekcje z dyrektorem, wraz z osobami współzamieszkującymi (wśród nich znajdują się również nauczyciele różnych szkół), a także sekretarka z tej placówki. W kwarantannie przebywa również jedna osoba pracująca w UMiG Wolbrom.

Jak dowiedzieliśmy się od uczniów, Szkoła Podstawowa nr 2 przy ul. Pod Lasem w Wolbromiu była dziś rano zamknięta, a uczniowie zostali odesłani do domów poprzez umieszczoną na drzwiach wejściowych do budynku szkoły informację o odwołaniu zajęć. Dyrektor Agata Knapik, która o takiej sytuacji dowiedziała się od nas, stwierdziła, że tego typu postępowanie jest bezzasadne i zdecydowała o natychmiastowym sprawdzeniu informacji, z zamiarem odpowiedniej interwencji.

Dyrektor Knapik stwierdziła również, że sytuacja w wolbromskich szkołach jest bardzo świeża i niezmiernie dynamiczna, a o tym, jak będzie się rozwijała, osoby zainteresowane będą informowane na bieżąco. Jak dotąd (godz. 13.30) ani na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Wolbrom, jako organu prowadzącego szkoły, ani na stronach poszczególnych placówek oświatowych nie ma żadnej oficjalnej informacji o zakażeniach koronawirusem i podjętych działaniach, które mogłyby uspokoić zdezorientowanych rodziców, uczniów i nauczycieli.

fot.pixabay.com

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o