1

Veni Vidi Vici – tak możemy powiedzieć o prawie tygodniowym podboju największej stolicy Europy przez uczniów ze szkoły podstawowej w Braciejówce i z Sieniczna. Szczęśliwi i pełni wrażeń wciąż powtarzają „The best trip ever”.

27 osobowa grupa ze szkoły w Braciejówce wraz nauczycielami Justyną Piątek oraz Anną Facler -Januszek w trzecim tygodniu października zwiedziła imponującą ilość atrakcji stolicy Wielkiej Brytanii. Do naszej przygody dołączyła 23 osobowa grupa uczniów z Sieniczna oraz 2 przemiłych opiekunów: Agnieszka Lekki oraz Ewa Skibińska- Tomsia. Razem komfortowym autobusem wyruszyliśmy w podróż pogodnego ranka w Dzień Edukacji Narodowej.

2

Chociaż prognozy pogody zapowiadały się mało optymistyczne, Londyn zaoferował nam wachlarz pogodowy, włącznie ze słońcem i ciepłem oraz 5- minutowym ulewnym deszczem. Jednak tylko raz, a to chyba po to, by poczuć słynną angielską pogodę. Londyn jest miastem tętniącym życiem i pełnym energii, zatem musieliśmy być czujni aby zwartą grupą podążać za naszym przewodnikiem, a jednocześnie całym tchem łaknąć londyńskie widoki. Udało nam się zobaczyć tak wiele, że nie sposób tu wszystko wymienić…

3

Nie tylko zwiedzaliśmy, ale eksplorowaliśmy miasto. Jeździliśmy metrem, oraz dwupiętrowymi autobusami, zatapialiśmy się w intrygujące uliczki, zgłębialiśmy ekspozycje znanych na całym świecie muzeów, próbowaliśmy angielskiej kuchni, w tym sławne „Fish and chips”, robiliśmy zakupy na Oxford Street, a nawet urządziliśmy własny happening. Na placu Trafalgar – przed Narodowa Galerią, zatańczyliśmy belgijkę. Wzbudziliśmy duże zainteresowanie i ciekawość przechodniów, a pod naszym adresem padło wiele pytań i ciepłych komentarzy. Ikony stolicy Wielkiej Brytanii znane są na całym świecie, a nam udało się je na własne oczy zobaczyć i przeżyć niezapomniane chwile w Londynie.

4

Podsumowaniem, a jednocześnie „ wisienką na torcie” był widok z lotu ptaka, z największego koła widokowego na świecie – London Eye, gdzie ostatniego dnia mogliśmy z uśmiechem na twarzy i łzą w oku popatrzeć raz jeszcze na wszystkie atrakcje jednocześnie.

SP w Braciejówce

5

6

7

8

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze