erasmus 2019 1

Vivat Erasmus+! Tak uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Braciejówce mogą mówić o programie, który daje możliwość poszerzania horyzontów, rozwijania pasji, zdobywania nowych przyjaźni, ale także sprawdzenia się w środowisku międzynarodowym. W dniach od 13 do 19 maja grupa 8 uczniów wraz z dwoma opiekunami przeżyła owocny czas we Francji, w niewielkiej miejscowości – Chalais, 90 kilometrów od Bordeaux.

Nasza Erasmusowa przygoda może stanowić dowód na stwierdzenie, że ,,podróże kształcą”. Liczne spotkania, warsztaty, wycieczki, gry i zabawy w międzynarodowej i wielokulturowej grupie były okazją na doskonalenie znajomości języków obcych i zdobywanie wielu doświadczeń rozwijających kompetencje interpersonalne i społeczne. Największe wrażenie wywarła na nas otwartość francuskiej młodzieży.

erasmus 2019 2

Kilkudniowy aktywny udział w życiu społeczności lokalnej naszych partnerów z Chalais był szansą na bezpośredni kontakt z kulturą i sztuką, kuchnią i odmiennymi zwyczajami. Odkrywając uroki architektury Chalais, Aubeterre, Saint Emilion, czy krocząc uliczkami Bordeaux mogliśmy na własne oczy zobaczyć i poznać europejskie dziedzictwo kulturowe. Na szczęście nasza przygoda z Erasmusem nie dobiegła jeszcze końca. Przed nami jeszcze dwa wyjazdy. Następny do Niemiec w okresie magii Świąt Bożego Narodzenia.

SP Braciejówka

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze