W tym roku rozpocznie się budowa nowej siedziby olkuskiego Przedszkola nr 4. Placówka przy ul. Rabsztyńskiej, która funkcjonuje od 32 lat, ma nie najlepszy stan techniczny. Nowe przedszkole powstanie obok pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 5.
– Z budynkiem przedszkola od dawna są kłopoty. Przede wszystkim jest on w złym stanie technicznym, ponieważ powstał w prowizorycznej technologii. Stąd konieczność budowy nowej placówki dla przedszkolaków. Jesteśmy przed ogłoszeniem przetargu  – wyjaśnia rzecznik prasowy olkuskiego magistratu Jarosław Medyński.

W magistracie jest już gotowy projekt techniczny. Zawarto w nim nowoczesne rozwiązania, m.in. montaż kolektorów słonecznych. Zostaną też wykonane prace termomodernizacyjne w sąsiedniej SP 5. Według projektu przedszkole będzie miało wspólną kuchnię z tamtejszą podstawówką. Obydwa obiekty będą jednak funkcjonować  niezależnie od siebie. W nowej siedzibie będzie się mogło bawić i uczyć 150 dzieci.
Całkowity koszt budowy to ok. 5 mln 800 tys. złotych. Inwestycja rozłożona jest na dwa lata. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowa siedziba będzie ukończona przed wakacjami w 2012 roku.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Dominika
Dominika
12 lat temu

Haha! Skoro nie ma napisane to wstęp wolny?

Dominika
Dominika
12 lat temu

Ile wstęp?