sobotka klucze

Tradycyjnie, w poniedziałkowy wieczór po Zielonych Świątkach, mieszkańcy Klucz bawili się przy sobótce na wzgórzu Jałowce (Czubatka) w Kluczach. Do wspólnej zabawy zaprosili mieszkańców Wójt Gminy Klucze Kazimierz Ściążko, radni z Klucz oraz rada sołecka w Kluczach. Gościem imprezy była m.in. Poseł Lidia Gądek, która wspólnie z Kazimierzem Ściążko podpaliła tradycyjną sobótkę.

„Czubatka” w Kluczach co roku w ten czerwcowy wieczór po Zielonych Świątkach staje się lubianym i popularnym miejscem dla mieszkańców, którzy spędzają tam czas przy wspólnych rozmowach, biesiadzie i słuchaniu muzyki. Dla uczestników sobótki występowały panie z zespołu „Tesamee…”, które przypomniały znane piosenki z repertuaru takich zespołów jak Vox, Brathanki, czy Czerwone Gitary, a po ich występie gościom towarzyszyła muzyka taneczna i biesiadna z odtwarzacza, prezentowana przez Adama Chmurę z Gminnego Ośrodka Kultury.

Na Sobótce nie zabrakło atrakcji dla dzieci – konkursów prowadzonych przez animatora. Wszyscy uczestnicy zabaw nagrodzeni zostali słodyczami i napojami. 

Przez cały czas imprezy czynne były stoiska gastronomiczne, m.in. przygotowane przez LGD „Nad Białą Przemszą”. Z kolei rada sołecka częstowała pysznymi przekąskami, m.in. chlebem ze smalcem i ogórkami, a także ciastem drożdżowym – tych przysmaków mogli skosztować wszyscy goście sobótki.

Rafał Jaworski/UG Klucze

3
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
3 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
dyadyegMłodyMiki Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
dyadyeg
dyadyeg

Tyle drewna zmarnowane, tyle ciepła wypuszczone w atmosferę bezsensownie, tyle tlenu z atmosfery zużyte przy tej okazji nadaremno, już mało że silniki samochodowe tyle go trawią, że w korkach dużych miast trudno oddychać? Są przewidywania że Bałtyk ma się podnieść o 1 m.

Młody
Młody

Cytat z 2013 roku – „Tamtejsi rządzący na czele z Kazimierzem Ściążko, a także Stowarzyszenie „Produkt Lokalny Nad Białą Przemszą”, w ostatnią sobotę postarali się o organizację imprezy „Czar Pustyni”, będącą promocją nie tylko regionu, ale też i certyfikowanych produktów lokalnych. Sobotnie popołudnie na Czubatce miało kilka odsłon. Po pierwsze prezentacja i degustacja tego, z czego słynie Gmina Klucze, a więc napój alkoholowy „Czar Pustyni” …”

A dlaczego „rządzacy na czele z Kazimierzem Ściążko” juz nie promują napoju alkoholowego „Czar Pustyni” – jak go teraz zdobyć można ?

Miki
Miki

Nie wiedziałem że jak zostanie się posłem to tylko same imprezy, manifestacje itd. Podpalanie pogańskich ognisk aby się pokazać bo wybory idą to Klucze się poddenerwują… polecam artykuł czym zajmują się obecnie posłowie PO i PSL

http://interia360.pl/polska/artykul/polskie-emerytury-dla-zydow,68490#utm_source=sg&utm_medium=referral&utm_campaign=yoursinteria&iwa_item=1&iwa_img=1&iwa_hash=23931&iwa_block=yoursinteria