skalka inf1

W słoneczny dzień 09.06. br. uczniowie Zespołu Szkół w Bukownie w ramach Projektu „Absolwent” uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej  do hotelu POZIOM 511 w Ogrodzieńcu, w którym od października 2013 r. kierownikiem gastronomii jest absolwent Skałki Marek Mocny. POZIOM 511 Design Hotel & SPA to kameralny 4-gwiazdkowy obiekt położony w sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Ulokowany pośród wapiennym skał, wzgórz porośniętych lasami, w bezpośrednim sąsiedztwie ruin zamkowych, oferuje luksusowy wypoczynek w bezpretensjonalnym stylu. Tutaj nowoczesny design, hołdujący prostym formom i funkcjonalności, został zamknięty w przestronnych wnętrzach osłoniętych szklaną fasadą i wtopiony w naturę. Hotel niezwykły, a restauracja od miesięcznika „Hotelarz i Restauracja” otrzymała I miejsce w konkursie na restaurację z przyszłością.
Uczniowie zwiedzali część gastronomiczną i hotelową, uczestniczyli w pokazach, kosztowali „smaków” tego niezwykłego miejsca, a „przewodnikiem” kulinarnej wędrówki był Marek Mocny. Absolwent przedstawiał swą 13-letnią karierę zawodową: kelnera, barmana, kucharza w różnych restauracjach na terenie Śląska i Małopolski oraz obecne pasje.

Młodzież uczestniczyła w pokazach flambirowania, samodzielnie sporządzała zimną przystawkę z karty menu hotelowej restauracji „podwędzany befsztyk tatarski na trocinach z jabłoni” metodą smoking gun, w hkuchni zapoznali się z najnowszymi urządzeniami. Złaknieni degustowali deserowe przysmaki z hotelowej piekarni, by potem odpoczywać w cieniu wapiennych skał.

Wielu niezapomnianych wrażeń dostarczyło również zwiedzanie części hotelowej. Piękne, nowoczesne pokoje, strefa wellness – dwudziestometrowy  basen, jacuzzi z hydromasażem oraz przylegająca do naturalnej wapiennej skały łaźnia parowa i sauna zachwycały wszystkich. Nic dziwnego, że hotel może pochwalić się licznymi nagrodami: Hotel z pomysłem 2012, Eurobuild Awards 2012, Luksusowa Marka Roku 2012/13, a uczniowie Skałki mogli pozazdrościć absolwentom: Markowi Mocnemu i Tomaszowi Kemonie pracy w tym urokliwym miejscu.

Tekst: ZS w Bukownie

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze