Olkusz był w tym roku gospodarzem Małopolskich Igrzysk Grup Tanecznych Cheerleaders. Do Szkoły Podstawowej nr 9 w Olkuszu zgłosiło się 7 najlepszych małopolskich grup na poziomie podstawówek. Powiat olkuski reprezentowały gospodynie turnieju – „Kropki”. Dziewczynki nie zawiodły i już po raz trzeci stanęły na podium. Warto dodać, że na szczeblu wojewódzkim bardzo dobrze wypadła także nasza reprezentacja licealistek.

Grupy tańczących nastolatek w przerwach meczów czy innych rozgrywek sportowych są dobrze znane na Zachodzie. U nas ta dyscyplina dopiero raczkuje, ale… idzie w dobrym kierunku. Do takiego wniosku doszli jurorzy małopolskich igrzysk cheerleaderek, które odbyły się w Olkuszu. Uczennice szkół podstawowych z województwa, które stanęły na parkiecie, oceniali tym razem profesjonaliści, sędziujący na poważnych tanecznych imprezach – Robert Chodara, Rafał Lebiest i Beata Nowak. Jurorzy zwracali uwagę na dynamikę, ekspresję, płynne wykonanie układu i elementów oraz ich różnorodność. Ważne było tempo i wyczucie frazy, a także zmiany ustawień, kierunków, nowatorskie ruchy czy przejścia. Do oceny wliczała się też widowiskowość, mimika i kontakt wzrokowy z publicznością, a nawet to czy zawodniczki potrafiły zarazić entuzjazmem publiczność. W końcu zadaniem cheerleaderek jest rozgrzewanie publiczności!
Drużyny wykonywały po dwa układy. Już po pierwszej prezentacji wyraźnie wybijało się kilka grup – wśród nich nasze Kropki. O zwycięstwie zadecydowała technika. Tak jak na etapie powiatowym, tak i teraz zawodniczki musiały wykonać w swoich układach elementy obowiązkowe. Były to piruety, wymachy i skoki cheer. Z ich wykonaniem bywało różnie. – Grupa z ZSS w Limanowej, którą oceniliśmy najwyżej, zdecydowanie się wyróżniała. Była najlepsza technicznie. Wykonała wszystkie elementy obowiązkowe, a u innych grup był z tym problem. Niektóre wykonywały je źle, albo tak, że były niewidoczne. Ale nie tylko to przeważyło. Limanowa ze wszystkim radziła sobie lepiej niż inne grupy. Generalnie wrażenie artystyczne było najlepsze. Widać, że idzie to w dobrym kierunku – komentował Robert Chodara.
Drugie miejsce wywalczyła grupa z SP w Woli Dębińskiej, a trzecie – „Kropki” z SP 9 w Olkuszu.
„Kropki” nie mają sobie równych w powiecie, a ponadto już po raz trzeci stają na wojewódzkim podium. Mają już na swoim koncie złote i srebrne medale małopolskich mistrzostw. Teraz dołączył do nich brąz.  Puchar wywalczyły: Dominika i Anna Białach, Aleksandra Cieślik, Anna Gonera, Patrycja Gruchała, Magdalena i Kinga Kurkowskie, Maria Majewska, Paulina Plewa, Ewelina Resiak, Aleksandra Rola, Paulina Sioła, Sylwia Sroka i Katarzyna Żyszczyńska pod opieką Anity Wilczewskiej-Bocianowskiej.
W Małopolsce świetnie wypadły też nasze licealistki. Grupa z IV LO w Olkuszu, która była najlepsza w zawodach powiatowych, wywalczyła trzecie miejsce  podczas Małopolskiej Licealiady Cheerleaderek, zorganizowanej w Tarnowie.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
poprawny
poprawny
11 lat temu

troche kultury dziewczeta. to ze nie jestescoe podpisane imieniem i nazwiskiem nie upowaznia was do uzywania takich slow! jak jestescie takie madre to powiedzcie kolezance w twarz, choc nie wiem czy akurat byloby to na miejscu….
a ja mam krzywy nos i co z tego? tez jestem do niczego?

Lola
Lola
11 lat temu

No zgadzam się, Sioła jest niedorobiona, haha żaalalalalalal mi jej, taki piegus ! i te krzywe zęby, szkoda słow.

SIOŁA TO ZŻAL
SIOŁA TO ZŻAL
12 lat temu

żal tych kropek, A PAULINA SIOŁA TO JUZ TAKI ŻAL, NAWET SZPAGATU NIE UMIE, HAHAHAHAHA