zkg km1

Pasażerowie olkuskiej komunikacji mogą wypowiedzieć się na temat zmian proponowanych przez Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu. ZKG planuje zmodyfikowanie tras trzech linii: PS, ZP i ZZ od początku września. Władze Związku czekają teraz na opinie pasażerów.

 

ZKG proponuje, by nowa trasa linii PS przebiegała z pętli na osiedlu Młodych ul. Sosnową, ul. Jana Pawła II w kierunku ul. Orzeszkowej. Tam autobus zatrzymywałby się na pętli autobusowej. W ten sposób mieszkańcy ul. Orzeszkowej mieliby zapewnione regularne połączenie z centrum miasta, o co postulują od pewnego czasu. Dalej trasa wiodłaby przez al. 1000 – lecia, drogę krajową 94, ul. Króla Kazimierza Wielkiego, ul. Górniczą aż do cmentarza. Powrotna trasa przebiegałaby początkowo tak, jak dotychczas (dk 94, ul. Kościuszki, ul. Króla Kazimierza Wielkiego, al. 1000 – lecia). Według proponowanych zmian autobus nie skręcałby w ul. Biema, ale jechał dalej al. 1000 – lecia obsługując przystanek koło szpitala. Dalej jechałby ul. Orzeszkową, ul. Jana Pawła II oraz ul. Sosnową do pętli na osiedlu Młodych.

Kolejne zmiany dotyczą dwóch linii: ZP Olkusz Super Sam – Kogutek (przez Osiek, Zimnodół i Zederman) oraz ZZ Olkusz Super Sam – Zawada (przez Osiek i Zimnodół). – W związku z otwarciem obwodnicy Olkusza autobusy linii ZP i ZZ jadąc od Osieka skręcałyby w lewo na obwodnicy, następnie w prawo na ul. Biema i dalej al. 1000 – lecia tak jak dotychczas. Dzięki tej zmianie autobusy obsługiwałyby dwa przystanki (Legionów Polskich II i Legionów Polskich I). Skorzystaliby na tym uczniowie Gimnazjum nr 1 i Liceum Ogólnokształcącego nr 2, a także pasażerowie jadący np. do przychodni na ul. Nałkowskiej – wyjaśnia rzecznik ZKG Dawid Przybylski.

Związek proponuje, by linia ZP w kierunku Kogutka kursowałaby nie przez ul. Osiecką, tylko al. 1000 – lecia, następnie ul. Biema, Legionów Polskich i dalej w lewo obwodnicą, a potem w prawo w kierunku Osieka. – Dzięki tej zmianie pasażerowie nie musieliby iść na przystanek na ul Osieckiej, bo wsiadaliby na ul. Legionów Polskich. Z kolei pasażerowie idący ze szpitala mogliby wsiąść do autobusu na przystanku na ul. Biema – dodaje Dawid Przybylski. Trasa powrotna linii ZZ z Olkusza do Zawady nie uległaby zmianie.

Zainteresowani komunikacyjnymi propozycjami mogą zgłaszać swoje uwagi na cztery sposoby:

– telefonicznie pod numerem tel. 32/ 641 39 14,

– pocztą elektroniczną na adres zkgkm@wp.pl,

– osobiście w siedzibie Związku (al. 1000-lecia 2c, Budynek Państwowej Straży Pożarnej, II piętro, pokój nr 6),

– na forum internetowym Związku www.zkgkm-olkusz.pl/forum.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
MI
MI
7 lat temu

Jeżeli po zmianach technicznych w projekcie obwodnicy przez Sosnową nie może jeździć linia M (zakaz skrętu w lewo jadąc od pętli), to jakim cudem ma tą ulicą przebiegać linia PS?!?

Dyl_Sowizdrzał
Dyl_Sowizdrzał
7 lat temu

Teraz linia PS jezdzi przez Górniczą i jest dobrze nie tamuje ruchu?

knp
knp
7 lat temu

nie ma potrzeb innych! nie ma empatii! teraz liczy się tylko „JA” zgodnie z tym co mówi Korwin-Mikke

sanderus
sanderus
7 lat temu

[quote name=”pasager”]śmieszy mnie to, taka afera o tą orzeszkową, bo ludziom się tyłka ryszyć nie chce i nie mogę przejść kilkaset metrów pod szpital. kpina![/quote]
Pasager, jaki pasager? – zapomniał, że nazywa się „pies
ogrodnika” ? Sam nie zjesz innemu nie dasz. Włącz myślenie, to nie boli.

Dyl_Sowizdrzał
Dyl_Sowizdrzał
7 lat temu

[quote name=”pasager”]śmieszy mnie to, taka afera o tą orzeszkową, bo ludziom się tyłka ryszyć nie chce i nie mogę przejść kilkaset metrów pod szpital. kpina![/quote]
Trzeba być ślepym, a na dodatek egoistą by nie rozumieć potrzeb innych ludzi, często starszych i chorych. Wystarczyło jeździć dawnym „Carrefourem” by zauważyć jaki był sens jego istnienia. Pasażerami najczęściej byli ludzie starsi, pacjenci przychodni przy ul. Nałkowskiej i pracowni RTG przy ul. Jana P. II. Niestety nie każdego jeszcze stać na własny pojazd, nie każdemu inwalidzie państwo zafunduje w części inwalidzki wózek akumulatorowy, nie każdy ma na tyle sił by taszczyć toboły z zakupami. Jaki jest przekrój wiekowy mieszkańców O.M widać gołym okiem, zauważają to jednak Ci, którym empatia nie jest rzeczą obcą, a elementarna kindersztuba nie pozwala wypisywać idiotyzmów jak cytowane wyżej.

pasager
pasager
7 lat temu

śmieszy mnie to, taka afera o tą orzeszkową, bo ludziom się tyłka ryszyć nie chce i nie mogę przejść kilkaset metrów pod szpital. kpina!

Dyl_Sowizdrzał
Dyl_Sowizdrzał
7 lat temu

W dniu 9 maja br. Przedstawicielka mieszkańców ul. E. Orzeszkowej, Żeromskiego i Nałkowskiej pani B. skierowała do burmistrza, ZGK wniosek (podpis ponad 200 osób) o uruchomienie regularnej, linii komunikacyjnej z przystankiem „ul. E. Orzeszkowej”. Burmistrz potraktował sprawę komercyjnie kierując prośby do firm co jest ewidentnym rozmyciem sprawy. ZGK odłożyło załatwienie wniosku w przyszłość lekceważąc mieszkańców. Po skierowaniu do ZGK krytycznego i publikowanego na przystankach pisma oraz osobistej interwencji pani B. u Burmistrza i Przew. ZGK została podjęta decyzja o zmianie trasy linii autobusowej PS w taki sposób aby uwzględniał przystanek „ ul. Orzeszkowej”. Trudności z jakimi była załatwiana sprawa świadczą o tym i powyższy artykuł , że ZGK przed wyborami ZGK usiłuje komuś robić kampanię wyborczą przedstawiając działania wymuszone jako przykład dobrej współpracy z mieszkańcami. Mamy nadzieję, że decyzja ta nie jest decyzją na czas „do wyborów” .

kkkkkkkkkkkk
kkkkkkkkkkkk
7 lat temu

Nie na Górniczą. Za mało miejsca dla nich, będą hamować ruch na tej ulicy dla samochodów osobowych. Jak chcą jechać po cmentarz to na dk-94 i Mickiewicza.