jana_pawla_i_parking_005

W olkuskim magistracie ogłoszono przetarg na wykonanie pierwszego etapu robót ul. Jana Pawła II. Wykonawca inwestycji powinien rozpocząć prace jeszcze w sierpniu.

Dotyczą one łącznika ul. Jana Pawła II najbliżej od strony ul. Sosnowej. W ramach robót zaplanowano przede wszystkim wykonanie podbudowy jezdni i chodnika oraz ułożenie nawierzchni chodników z kostki brukowej. Na jezdni zostanie położona warstwa z asfaltu betonowego. Zgodnie z zapisem w ogłoszeniu przetargowym, czas realizacji tych prac wynosi dwa miesiące.

Remont całej ulicy, którego projekt jest od dawna gotowy, oszacowano na około 6,5 mln złotych. Lwią część tej kwoty pochłonie przebudowa kanalizacji deszczowej w pasie drogowym. To kluczowa sprawa, ponieważ posesje mieszkańców są regularnie zalewane przy większych opadach deszczu. Największym problemem, jaki stoi na przeszkodzie rozpoczęcia kompleksowej modernizacji całej inwestycji, jest brak pieniędzy. Dwa lata temu gmina starała się pozyskać dofinansowanie w ramach tzw. „schetynówek”, ale bez rezultatu. Jedynym wyjściem z sytuacji jest podział wszystkich prac na etapy.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
---
---
12 lat temu

i jak zwykle nowa kostka będzie wykładana gdzieś na osiedlu, a o poniszczonych budynkach w CENTRUM miasta nikt nie pomyśli.
coraz mniej i się to podoba…
no, ale skoro wizytówką naszego miasta mają być nowe płytki…

łokrutny łoptmista
łokrutny łoptmista
12 lat temu

Na miejscu tych z Jana Pawła nie cieszył bym się zbytnio , bo od ogłoszenia przetargu do zakończenia tej inwestycji upłynie jeszcze sporo czasu. Pierwszy etap – czyli wieka dziura w ziemi potrwa tyle, z rozrzewnieniem będą oni wspominać czasy obecne. Jak znam życie, zabraknie środków na jego zakończenie. Kolejne wybory sprawią , że na krótko wznowią prace ziemne. Kiedy więc rozpocznie się II etap. Pewnie jak zakończy się pierwszy, a trzeci po zakończeniu drugiego itd, itd…

Troskliwy
Troskliwy
12 lat temu

[quote name=”Generał”]Ja tylko przypomnę ,że w mieście Olkusz wciąż są ulice, które jak przed II wś. nie mają jeszcze asfaltu a jedynie ubitą polną drogę …[/quote]

… napiszę więcej. W Olkuszu większość już wyasfaltowanych ulic nie nadaje się do jazdy. Niestety nie są to drogi które są po drodze olkuskiej władzy i władza o tych drogach nie wie.

Drogi po których porusza się władza mają już nowy potrójny asfalt, OD URZĘDU (dużego kościoła lub bazyliki mniejszej – jak kto woli) DO WSZYSTKICH DRÓG WYLOTOWYCH W MIEŚCIE. A miastowa chołota niech się tłucze po dziurach, albo jeździ tylko drogami po których porusza się władza!

Jestem okrutny, wiem. Ale jak widać ufnością i dobrocią nic się w tym mieście nie wskóra, a jest coraz gorzej :).

Generał
Generał
12 lat temu

Ja tylko przypomnę ,że w mieście Olkusz wciąż są ulice, które jak przed II wś. nie mają jeszcze asfaltu a jedynie ubitą polną drogę …

Młody
Młody
12 lat temu

Przy Lidlu już dawno zgromadzono kostkę i krawężniki i zapomniano – połowa rozkradziona – czy to ta inwestycja ???

Wróżka
Wróżka
12 lat temu

Prace wykonają w zimie, latem rozpoczną poprawki a po kolejnej zimie niezbędny będzie remont …

felik100
felik100
12 lat temu

super fajnie 🙂

Kata Strofa
Kata Strofa
12 lat temu

A’propos. Ostatnio miałem nieszczęście zetknąć się z olbrzymim portetem Wojtyły wykonanym z mnóstwa fotografii. JAKIŻ JESTEM SZCZĘŚLIWY, że mnie tam NIE MA! 😆

m
m
12 lat temu

[quote name=”a”]a co to jest asfalt betonowy?[/quote]

To skrótowe określenie czynności: położenie asfaltu, sfrezowanie go po roku lub dwóch po czym wylanie lepiku z żwirem. Na końcu wszyscy zainteresowani stwierdzą… „ale beton” -> to właśnie jest asfalt betonowy 8)

a
a
12 lat temu

a co to jest asfalt betonowy?

Księgowy
Księgowy
12 lat temu

Z doświadczenia wiem, że następne dwa lata mamy z głowy, conajmniej. A jaki będzie finał? We wszystkich samochodach okolicznych mieszkańców trzeba będzie wymieniać zawieszenie, stracone nerwy, jeden wylew, dwa zawały, a miesiąc po otwarciu, wymiana całej nawierzchni na nową, żwirowo-asfaltową.