Już w  najbliższą sobotę, czyli 22. stycznia, o godzinie 9.30 w hali MOSiR w Bukownie, pierwszy mecz zagrają mali piłkarze grający w Akademii Piłkarskiej „Orbita” Bukowno. Rywalem na boisku będzie Akademia 21 z Krakowa. W przypadku tego spotkania bardziej od ostatecznego wyniku meczów, ważniejszy będzie sam cel. Historyczne spotkanie będzie miało charakter charytatywny, z którego całkowity dochód zostanie przeznaczony na zakup pionizatora dla Szymonka Gładysa, brata jednego z małych piłkarzy z „Orbity”.
Akademia 21 to jedna z wzorcowych szkółek piłkarskich w województwie małopolskim, której  patronują gwiazdy piłkarskie, takie jak Mirosław Szymkowiak i Tomasz Frankowski. Szkółka współpracuje z bukowieńską „Orbitą”. Chłopcy z obydwu szkół zmierzą się w dwóch pojedynkach, z których każdy odbędzie się w systemie dwa razy 20 minut, w składach pięcioosobowym. Najpierw na boisku zobaczymy chłopców urodzonych w 2003 roku i młodszych, a następnie piłkarze urodzeni w latach 2001 i 2002. W trakcie imprezy będzie prowadzona kwesta, a także  licytacje sportowych skarbów. Pod młotek trafią między innymi: koszulka Wisły Kraków z autografami, oryginalnej, przywiezionej z RPA wuwuzela i pamiątki z Euro 2012.
Wszystkie uzbierane pieniądze zasilą konto Fundacji „Zdążyć z pomocą”, a  przeznaczone będą na zakup specjalnego pionizatora dla niespełna dwuletniego Szymona Gładysa. Chłopczyk urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową i po operacji ratującej jego życie nie może poruszać nóżkami. Lekarze dają szansę na to, że malec stanie kiedyś na własnych nogach. Jednak, żeby to marzenie mogło się spełnić, Szymonek musi mieć właśnie pionizator.
Patronat honorowy nad meczem objął burmistrz Bukowna Mirosław Gajdziszewski. Patronat medialny sprawują „Przegląd Olkuski” oraz portal Olkuszanin.pl.

Już w  najbliższą sobotę, czyli 22. stycznia, o godzinie 9.30 w hali MOSiR w Bukownie, pierwszy mecz zagrają mali piłkarze z Akademii Piłkarskiej „Orbita” Bukowno. Rywalem na boisku będzie Akademia 21 z Krakowa. W przypadku tego spotkania, bardziej od ostatecznego wyniku meczów, liczy się sam cel. Spotkanie będzie miało charakter akcji charytatywnej, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na zakup pionizatora dla Szymonka Gładysa, brata jednego z podopiecznych „Orbity”.

Akademia 21 to jedna z wzorcowych szkółek piłkarskich w województwie małopolskim, której  patronują gwiazdy piłkarskie takie jak Mirosław Szymkowiak i Tomasz Frankowski. Szkółka współpracuje z bukowieńską „Orbitą”. Chłopcy z obydwu szkół zmierzą się w dwóch pojedynkach, z których każdy odbędzie się w systemie dwa razy 20 minut, w składach pięcioosobowych. Najpierw na boisku zobaczymy chłopców urodzonych w 2003 roku i młodszych, a następnie piłkarzy urodzonych w latach 2001 i 2002. W trakcie imprezy będzie prowadzona kwesta, a także  licytacje sportowych skarbów. Pod młotek trafią między innymi: koszulka Wisły Kraków z autografami, oryginalna, przywieziona z RPA wuwuzela i pamiątki z Euro 2012. 

Wszystkie uzbierane pieniądze zasilą konto Fundacji „Zdążyć z pomocą”, a  przeznaczone będą na zakup specjalnego pionizatora dla niespełna dwuletniego Szymona Gładysa. Chłopczyk urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Przeszedł operację ratującą jego życie, ale nie może poruszać nóżkami. Lekarze dają szansę na to, że malec stanie kiedyś na własnych nogach. Jednak, żeby to marzenie mogło się spełnić, Szymonek musi mieć pionizator. 

Patronat honorowy nad meczem objął burmistrz Bukowna Mirosław Gajdziszewski. Patronat medialny sprawują „Przegląd Olkuski” oraz portal Olkuszanin.pl.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze