akademia lokalnego lidera

Jesteś aktywnym liderem swojej społeczności? Chcesz lepiej zarządzać organizacją i pozyskiwać fundusze na rozwój? Chcesz poznać narzędzia do skutecznej promocji akcji społecznej? Zostań uczestnikiem nowego projektu – Akademia Lokalnego Lidera.
Projekt Akademia Lokalnego Lidera (ALL) wystartował w marcu 2016 roku. Pierwsza, kwietniowa edycja ALL organizowana jest we współpracy z Lokalną Grupą Działania „Nad Białą Przemszą” i będzie miała miejsce w Olkuszu w budynku Starostwa Powiatowego. Celem projektu jest przygotowanie 80 osób z terenów wiejskich i małych miast do 25 tys. mieszkańców do pełnienia funkcji liderów w swoich społecznościach. Rekrutacja do pierwszej edycji trwa do 7 kwietnia.

W celu wzięcia udziału w projekcie wystarczy wysłać zgłoszenie. Można to zrobić na trzy sposoby: poprzez elektroniczny formularz, drogą mailową lub pocztową. Regulamin i formularz można znaleźć na stronie organizatora projektu – Fundacji Laboratorium Inspiracji Społecznych www.fundacjalis.org/projekty.html

Akademia Lokalnego Lidera to projekt skierowany do osób aktywnych, angażujących się na rzecz społeczności lokalnych. W ramach projektu przewidziane są 4 edycje Akademii w Małopolsce. Uczestnicy każdej edycji wezmą udział w bezpłatnym pakiecie szkoleń, doradztwa, a także w konkursie na dobre praktyki oraz w dwudniowym wyjeździe na Forum Lokalnych Liderów. Projekt Akademia Lokalnego Lidera jest finansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (FIO).
„Do projektu zapraszamy osoby aktywne, zmotywowane, które angażują się w życie społeczne. Liderem może być każdy. Może to być sołtys lub osoba, która prowadzi bibliotekę, czy zespół regionalny bądź aktywnie wspiera miejscowość poprzez działania grupy nieformalnej. Dlatego w ramach naszego projektu chcemy wyposażyć przyszłych liderów w narzędzia i umiejętności, dzięki którym będą mogli skuteczniej działać na rzecz swoich społeczności” – mówi koordynatorka projektu – Ewa Krupnik.

Akademia Lokalnego Lidera to jeden z projektów Fundacji Laboratorium Inspiracji Społecznych. Organizację, na co dzień tworzą eksperci z wieloletnim doświadczeniem w III sektorze – specjaliści od zarządzania organizacją, pozyskiwania funduszy, promocji oraz marketingu i IT. Misją Fundacji jest inspirowanie do współpracy i wzmacnianie potencjału społecznych instytucji. Więcej informacji na temat projektu ALL oraz Fundacji Laboratorium Inspiracji Społecznych znajduje się na stronie www.fundacjalis.org

Więcej informacji udziela:

Ewa Krupnik
Koordynator Projektu Akademia Lokalnego Lidera
e-mail: lisfundacja@gmail.com
www.fundacjalis.org
tel.509 984 084

LGD „Nad Białą Przemszą”

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze