Olkusz

Policjanci z Olkusza zatrzymali 53-letniego mężczyznę i 44-letnią kobietę podejrzewanych o kradzież szczególnie zuchwałą. Mężczyzna w sklepie AGD nie zważając na sprzedawcę oraz klientów ukradł patelnię, a jego towarzyszka żelazko. Niebawem oboje byli w rękach policjantów.

W miniony wtorek (3.01. br.) policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali parę złodziei, która podejrzewana była o kradzieże sklepowe. Kobieta i mężczyzna  weszli do jednego ze sklepów AGD znajdujących się na terenie Olkusza. Para od razu zwróciła uwagę ekspedienta, który w tym czasie obsługiwał klientów. W pewnym momencie mężczyzna, na oczach sprzedawcy, zabrał z ekspozycji sklepowej patelnię i schował ją do reklamówki, lekceważąc obecność ekspedienta i klientów sklepu. Widząc takie zachowanie, pracownik sklepu wybiegł za zuchwałym złodziejem i zatrzymał go na  ulicy żądając zwrotu towaru. Po odzyskaniu patelni sprzedawca wrócił do swojej pracy. Nie zauważył jednak, że z ekspozycji zginęło żelazko, które w czasie jego interwencji zabrała kobieta. Dopiero po kilkunastu minutach ekspedient zorientował się, że na wystawie sklepowej brakuje towaru. Sprzedawca o kradzieży powiadomił Policję. Całe to zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Dalsze już działania kryminalnych doprowadziły do zatrzymania pary złodziei. Kobieta, jeszcze przed przyjazdem kryminalnych, sprzedała żelazko. Z kolei mężczyzna miał przy sobie patelnię, którą jak się okazało, ukradł w innym sklepie. Oboje trafili do pomieszczeń dla zatrzymanych w olkuskiej komendzie. Podczas przesłuchania śledczy ustalili, że mężczyzna w okresie od 2 grudnia 2022 roku do 3 stycznia 2023 roku dokonał jeszcze innych  kradzieży sklepowych. Jego łupem padły wówczas perfumy oraz mosiężna szkatułka.

4 stycznia br. 44-letnia kobieta została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Olkuszu, gdzie przedstawiono jej zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej, za co grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.  W czwartek (5.01. br.)  53-letniemu mężczyźnie Prokurator przedstawił zarzuty kradzieży oraz usiłowania kradzieży zuchwałej, przy czym czynu tego mężczyzna dopuścił się  w warunkach recydywy. Wobec podejrzanego prokurator zastosował policyjny dozór.

KPP w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze