Długi weekend wiele osób spędziło na łonie natury. Niestety, niektórzy bardzo wyraźnie zaznaczyli swoją obecność w lesie.

Pętlę w Żuradzie i teren przy źródełku „zdobią” m. in. butelki, opakowania i pudełka po pizzy. Śmieci zalegają też pod stolikiem i ławkami. Taki widok w poniedziałkowy poranek zastała jedna z naszych Czytelniczek. – To, że kosz jest pełny, nie usprawiedliwia zostawiania sterty śmieci wokół niego. Ciekawe, czy właściciele tych śmieci zostawiliby taki chlew na swoich podwórkach? – pyta nasza Czytelniczka, od której otrzymaliśmy zdjęcia leśnych miejsc po weekendowych wizytach „miłośników przyrody”. Zniszczeniu uległa też tabliczka informacyjna na altance.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
zEN
zEN
4 lat temu

Jakieś prosiaki zrobiły sobie piknik, zachowania takiego jednak ze szkoły nie wyniosły… Z drugiej jednak strony kosze może powinny być częściej opróżniane w takich miejscach. Warto może pomyśleć nad wykorzystaniem w takich miejscach kompostowników na bioodpady, z tym że jest to zadanie dla szerszej grupy, bo wszelkie odpady muszą być biodegradowalne. Dla imprezujących warchlaków musi się tam znaleźć informacja na temat co można, czego nie, a za butelki szklane w skupie powinni lepiej płacić…