Z dniem 1. stycznia 2011 r. weszły w życie przepisy dotyczące zawieszenia prawa do emerytury, przysługującej osobom, które nie rozwiązały stosunku pracy z pracodawcą, na rzecz którego wykonywały zatrudnienie bezpośrednio przed nabyciem prawa do emerytury. Wprowadzone przepisy dotyczą wszystkich emerytów, którzy nie rozwiązali stosunku pracy zawartego przed uzyskaniem emerytury, a więc zarówno tych, którzy już przeszli na emeryturę, jak i tych, którzy prawo do emerytury uzyskają począwszy od 1 stycznia 2011 r. Jednak – w zależności od tego, czy emerytura została uzyskana przed dniem 1. stycznia 2011 r., czy już w 2011 r. – różna jest data, od której – wobec kontynuowania stosunku pracy zawartego przed uzyskaniem emerytury – Zakład wstrzyma jej wypłatę. Osobom, które nabyły lub nabędą prawo do emerytury po dniu 31. grudnia 2010 r. i kontynuują zatrudnienie w ramach tego samego stosunku pracy – Zakład nie podejmie wypłaty emerytury.

Chodzi tu o osoby, które wniosek o emeryturę złożyły po dniu 31. grudnia 2010 r. lub osoby, które wniosek o emeryturę złożyły jeszcze w 2010 r., ale warunki wymagane do przyznania emerytury (np. osiągnięcie wymaganego wieku ) spełnią po 31. grudnia 2010 r.
Osobom, które przeszły na emeryturę przed dniem 1. stycznia 2011 r. i nadal wykonują zatrudnienie w ramach tego samego stosunku pracy, w którym pozostawały przed jej uzyskaniem – Zakład wstrzyma wypłatę emerytury od dnia 1. października 2011 r.,chyba że osoba taka do dnia 30. września 2011 r. rozwiąże stosunek pracy z dotychczasowym pracodawcą – wówczas świadczenie nie zostanie zawieszone.
Szczegółowe informacje na temat zawieszenie prawa do emerytury dla osób kontynuujących zatrudnienie można uzyskać na stronie internetowej pod adresem www.zus.pl oraz w terenowych jednostkach organizacyjnych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anna Kozierska
12 dni temu

Dużo na ten temat macie wyjaśnione tutaj – http://kreatywnisamozatrudnieni.pl/ Nie są potrzebne żadne cudowne metody. Tutaj chodzi o absolutne podstawy. Jak wy to widzicie?