Już po raz kolejny na terenie gminy Olkusz mieszkanki będą mogły za darmo wykonać badania mammograficzne. Dzięki komputerowemu badaniu piersi można wykryć nowotwór już w bardzo wczesnym jego stadium, co pozwala na szybkie i skuteczne podjęcie leczenia. Mammobus będzie stał na placu przy Hali MOSiR przy ulicy Wiejskiej 1a od 6 do 10 maja w godzinach od 9:00 do 16:00. Z bezpłatnych badań mogą skorzystać panie w wieku od 50 do 69 lat, ponieważ co 24 miesiące jest ono finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Wyjątkiem są panie, u których w najbliższej rodzinie wystąpił nowotwór piersi. Mają one prawo do darmowej mammografii po upływie 12 miesięcy od ostatniego badania. – Pracownia mammograficzna wyposażona jest w system pośredniej mammografii cyfrowej, który pozwala na uzyskanie zdjęć najwyższej jakości – informuje Dominika Bąk z Centrum Medycznego Maszachaba, wykonawcy badań.

 

Aby przystąpić do badań, należy wcześniej się zarejestrować pod numerem telefonu 12 633 02 18 lub 501 620 281 w godzinach od 9:00 do 17:00 od poniedziałku do piątku. Podczas badania należy mieć ze sobą dowód osobisty oraz poprzednie zdjęcia mammograficzne, jeśli były wykonywane badania wcześniej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze