Klucze

Do końca września w Kluczach trwa zbiórka na rzecz bezdomnych zwierząt w Ukrainie. Jak można pomóc?

W lipcu Komitet Społeczny „Pomagamy” z Klucz rozpoczął akcję wsparcia dla psów i kotów w ogarniętej wojną Ukrainie. Chodzi m. in. o karmę, miski, smycze, obroże i inne akcesoria. 

– Obecna sytuacja w tym kraju jest bardzo trudna, wojna przyniosła ogrom smutku i tragedii oraz przewróciła spokojną codzienność ludności ukraińskiej powodując nadmiar cierpienia. Również psy i koty odczuły dotkliwie działania wojenne, straciły one swoich właścicieli, swoje domy, miejsca, w których czuły się bezpiecznie lub z przyczyn pokrewnych stały się z dnia na dzień stworzeniami bezdomnymi czekającymi na pomoc człowieka. Zachęcamy wszystkich ludzi do włączenia się i przekazania karmy oraz niezbędnych przedmiotów (miski, smycze, obroże, szczotki, szampony) dla bezdomnych psów i kotów. Zebrane dary zostaną przetransportowane na teren Ukrainy i rozdysponowane według potrzeb – mówią organizatorzy zbiórki: Kinga Sierka i Sebastian Sierka z Komitetu Społecznego „Pomagamy”. Partnerami akcji są: Ochotnicza Straż Pożarna z Klucz oraz MOCNA Fundacja.

Każdy, kto chce pomóc psom i kotom z Ukrainy, może przynieść karmę i akcesoria w dwa miejsca:

– Klucze – Osada garaż przy bloku przy drodze do Silikat – w poniedziałki (5,12,19,26 września) w godzinach 16.00 – 17.00

-Strażnica OSP Klucze przy ul. Zawierciańskiej 18 (budynek, w którym znajduje się poczta) – w soboty (10,24 września) w godzinach 10.00 – 11.00.

Jeśli ktoś chciałby pomóc, ale nie pasują mu podane terminy, może umówić się na przekazanie darów pod nr 692 776 677.

fot.pixabay.com

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
1 rok temu

Dlaczego ten artykuł nie jest napisany również w j. ukraińskim?