tdp najpiekniejsze miasto final

Wspaniałe wieści dotarły do nas z Warszawy – Olkusz został nominowany do ścisłego finału w konkursie na „Najpiękniejsze miasto Tour de Pologne”. Oznacza to, że zdaniem jurorów spośród wszystkich miast, przez które przejeżdżał peleton 74. edycji wyścigu, Olkusz zaprezentował się jako jedno z najpiękniejszych. O tym, czy to do Srebrnego Miasta trafi puchar przechodni Tour de Pologne, dowiemy się na początku listopada.

Peleton przejechał przez Olkusz 1 sierpnia, a na trasie przejazdu zgromadzili się kibice z Olkusza i okolic. Pomimo niezmiernie wysokiej temperatury, mieszkańcy z ogromną energią dopingowali elitę światowego kolarstwa. Na rynku przygotowano wiele atrakcji dla czekających na przejazd peletonu.

 

– Kibice to największa siła naszego narodowego touru. Od lat przemierzamy Polskę i spotykamy się z fantastycznym przyjęciem ludzi. Jestem bardzo dumny, z tego, co widzę – mówi dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang. – Co roku widzimy, jak Polska się rozwija, jak mieszkańcy potrafią się fantastycznie bawić przy okazji Tour de Pologne i chcemy to pokazywać przy okazji imprezy sportowej na najwyższym światowym poziomie – opowiada Adam Siluta, prezes zarządu firmy Lang Team.

Jedną z form wyróżnienia dla miast najbardziej angażujących się w pomoc organizacyjną jest konkurs na Najpiękniejsze Miasto Tour de Pologne. Miasta walczą o tytuł w trzech kategoriach. W tym roku w kategorii miast premii nominowane zostały miasta: Olkusz, Bielsko-Biała i Siemianowice. Wśród miast startowych o puchar walczą: Jaworzno, Kopalnia Soli Wieliczka, OLIMP Nagawczyna, Tarnowskie Góry, a miast mety: Bukowina Tatrzańska, Katowice, Kraków, Zabrze.

– Ta impreza wpisała się na dobre w kalendarz sportowy naszego miasta i bardzo ucieszyliśmy się z umiejscowienia Olkusza na trasie przejazdu również w tym roku oraz powierzenie nam aż dwóch premii – górskiej i lotnej. Jesteśmy bardzo zaskoczeni tym wyróżnieniem, bo konkurencja była przecież ogromna. Cieszymy się, że nasz wysiłek i zaangażowanie zostały zauważone przez jury. Słowa podziękowania należą się wszystkim instytucjom i osobom, które sprawiły, że dzień przejazdu wyścigu był nie tylko pełen sportowych wrażeń, ale również wszystko poszło sprawnie i bezpiecznie. Nie zaprezentowalibyśmy się tak pięknie, gdyby nie nasi niezawodni mieszkańcy, za co serdecznie dziękuję – komentuje burmistrz Olkusza Roman Piaśnik.

– Nawet jeśli nie zdobędziemy pucharu, to mamy ogromną satysfakcję z tego, że jesteśmy w pierwszej trójce w Polsce. To wielki zaszczyt i kolejna okazja do promocji miasta na zewnątrz – dodaje włodarz miasta.

Partnerami Lang Team Sp. z o.o. w organizacji przejazdu peletonu 74. Tour de Pologne byli: Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, przy współpracy ze Strażą Miejską w Olkuszu, Komendą Powiatową Policji w Olkuszu, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu, Ochotniczymi Strażami Pożarnymi z terenu Gminy Olkusz, Centrum Wolontariatu w Olkuszu oraz Liceum Ogólnokształcące „Mundurowe” w Olkuszu.

UMiG Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jasio
Jasio
6 lat temu

[quote name=”ulicznica.”]Składową nie jechali……po deszczu.[/quote]
A ty co, zawiedziona?? Liczyłaś na peleton ??? Miejsce faktycznie wybrałaś fatalne, ale może czerwone latarnie chociaż swiecą ???

ulicznica.
ulicznica.
6 lat temu

Składową nie jechali……po deszczu.

emil
emil
6 lat temu

już Klucze są ładniejsze od Olkusza 😀

pavv
pavv
6 lat temu

Konkurs w stylu „Dałem i wygrałem” Przypominam, że za przejazd TdP Olkusz musiał zapłacić ponad 14 tys.+ koszty dodatkowe w/w atrakcji.