Rabsztyn

40-letni motocyklista stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i wpadł do rowu. Ranny mężczyzna  śmigłowcem został przetransportowany do szpitala w Krakowie.

Do zdarzenia doszło w piątek rano (17.07.br.) około godziny 9.40 w miejscowości Rabsztyn.  Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 40-letni motocyklista, jadąc od Olkusza w kierunku Wolbromia, podczas manewru wyprzedzania,  stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu.  Nieprzytomny motocyklista został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.  Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania motocyklami.

Na miejscu zdarzenia obecny był technik kryminalistyki, który wykonał oględziny miejsca, zabezpieczył ślady i zrobił zdjęcia oraz biegły sądowy z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych.   Obecnie Policja ustala dokładne okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Policjanci apelują o bezpieczną i rozważną  jazdę.  Często zmieniające się warunki atmosferyczne są nie tylko utrudnieniem dla kierowców, ale stanowią poważne niebezpieczeństwo. Nadmierna prędkość i nagłe manewry mogą doprowadzić do wypadków i kolizji. Starajmy się przewidywać zagrożenie. Jedźmy ostrożnie i bezpiecznie.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze