piosenka francuska

30 maja 2014r. pierwszoklasista z II Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu Rafał Gałka wygrał X Festiwal Piosenki Francuskiej w Krakowie, zdobywając Grand Prix, ufundowane przez Prezydenta Miasta Krakowa oraz Nagrodę Specjalną – tygodniowy wyjazd do Fontainebleau we Francji –połączony z nauką śpiewu w tamtejszej Szkole Muzycznej oraz zaproszenie do występu na Eurofestiwalu w Ostrawie(Czechy). Zwycięzca odebrał Nagrodę Specjalną z rąk pani Evelyne Wenzel- prezesa Stowarzyszenia Miast Partnerskich z Fontainebleau.
Rafał zachwycił polsko- francuskie jury i publiczność festiwalową wykonaniem piosenki „Je t’aime” z repertuaru Lary Fabian.

Jubileuszowy X Festiwal był kolejnym fantastycznym świętem rozśpiewanej młodzieży i języka francuskiego, bowiem tylko w tym języku śpiewali uczestnicy. Przed jury zaprezentowali się młodzi wykonawcy z różnych miast południowej Polski. Rafał godnie reprezentował Olkusz. Utalentowany śpiewak przygotowywał się do Festiwalu pod opieką nauczyciela języka francuskiego Grażyny Curyło. Rafałowi gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów. 

Grażyna Curyło

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze