test_z_historii

Tradycją II Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu jest organizowanie od 2009 roku z okazji Święta Niepodległości – Wielkiego Testu z Historii. Pomysłodawczynią i organizatorem tej uroczystości jest nauczycielka historii Dorota Stopa. W tegorocznym teście wzięło udział 20 uczestników, wśród nich grupa nauczycieli II LO , przedstawiciele klas pierwszych, drugich i trzecich oraz po raz pierwszy grupa gimnazjalistów z Gimnazjum nr 2 i 3w Olkuszu. Było to niezwykłe  przedsięwzięcie, które dostarczyło wrażeń i wprowadziło w klimat lat wojny oraz pierwszych lat niepodległości.

– Wiedzę historyczną złożyliśmy w hołdzie bohaterom I wojny światowej, którzy walcząc dawali świadectwo umiłowania ojczyzny – mówiła Dorota Stopa, organizatorka testu.

Pytania dotyczyły życia i działalności Józefa Piłsudskiego. Pytano między innymi o działalność w PPS, o działalność konspiracyjną pod pseudonimem Wiktor i funkcje państwowe oraz wojskowe w pierwszych latach niepodległości.

Zwycięzcą tegorocznego Wielkiego Testu z Historii został uczeń Gimnazjum nr 3 w Olkuszu Konrad Kulig. Największą wiedzą historyczną w grupie test_z_historii_2nauczycieli wykazał się Pan Marcin Stawinoga. W grupie uczniów klas I najlepsza okazała się uczennica Noemi Drygała, klas II – Michał Danecki i klas III – Kacper Śliż. Uroczystość uświetnił taniec Kujawiak w wykonaniu uczniów z klas I i II liceum pod kierunkiem Pani Aleksandry Szymanek oraz tradycyjna Pieśń Legionów w wykonaniu ucznia Sebastiana Krawczyka i Anny Czyżowskiej. Na zakończenie laureatom wręczono dyplomy i nagrody książkowe, gratulując i zachęcając do pogłębiania wiedzy historycznej.

2
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
2 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
Też AbsolwentAbsolwent Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Też Absolwent
Też Absolwent

Świetny nie świetny, wszystko zależy od tego czy, jak w I liceum, bredzono o cudzie nad Wisłą?

Absolwent
Absolwent

Świetny pomysł na promowanie wiedzy historycznej. Gratulacje dla prof. Stopy za pomysł i zaangażowanie.