nerki logo

Zdrowe Nerki to bezpłatna akcja profilaktyczna organizowana przez Fundację Pro Salute Omnium. Według statystyk, na choroby związane z dysfunkcją nerek cierpi w Polsce ponad 4 miliony ludzi. Co najgorsze, wielu z nich przez długi czas nie zdawało sobie sprawy ze swojej choroby, gdyż objawy towarzyszące niewydolności nerek, takie jak zmęczenie, brak apetytu czy obrzęki nóg, są typowe również dla wielu innych chorób i nie kojarzymy ich od razu z problemami nefrologicznymi. Skutkiem tego jest zbyt późne wykrywanie nieprawidłowości w funkcjonowaniu tak ważnego dla całego organizmu narządu, jakim są nerki, a co za tym idzie, odpowiednie leczenie jest podejmowane wtedy, kiedy uszkodzenia są już zbyt duże.

 

Nerki pełnią istotną rolę w naszym organiźnie – usuwają toksyny. Gdy zaprzestaną swojej funkcji, jednyne, co trzyma nas przy życiu to regularne dializy krwi. Aby zapobiec tej ostateczności, zaleca się raz do roku wykonywanie badań profilaktycznych w kierunku stężenia kreatyniny we krwi oraz obecności albuminimy w moczu. Wskazana jest również kontrola ciśnienia tętniczego.
 Fundacja Pro Salute Omnium zdaje sobie sprawę, jak ważne jest profilaktyka zdrowotna, dlatego przy współpracy ze stacją dializ Centrum Dializa w Olkuszu pragniemy zaprosić wszystkich chętnych na bezpłatne badania pozwalające wykryć nieprawidłowości w funkcjonowaniu nerek.

Termin badań:    
Stacja dializ „Centrum Dializa” w Olkuszu, przy ulicy Buchowieckiego 15a, 12 grudnia 2015, 08:00 – 14:00.
Wymagana wcześniejsza rejestracja pod nr 665 246 116 w dniach 7-9 grudnia, w godz. 9:00-15:00 (Konieczne podanie numeru PESEL)

Gdy chorują nerki, choruje cały organizm. Zadbaj o nie już dziś!

Fundacja Pro Salute Omnium

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Pro Salute Omnium
Pro Salute Omnium
7 lat temu

Zapisy zostały przedłużone do piątku 11 grudnia. Zapraszamy 🙂

Ehh
Ehh
7 lat temu

Nieźle, news 9.12….. i rejestracja 7-9.12, masakra jakaś:) Ale ok, ok 3 pacjentów się uzbiera:) Fundacja sprawdzi sikanie i po ptokach:) Na przyszłość, takie akcje powinny być oznaczone przez wasz serwis jako „z wyprzedzeniem”