mig

Do słuchania disco polo przyznają się nieliczni. Mimo to do olkuskiego MOK napływało sporo próśb o zaproszenie zespołu grającego ten gatunek muzyki. W niedzielę 6 grudnia br. w sali widowiskowej przy ul. Nullo 29 oczekiwania te zostały spełnione, a olkuszanie z pamięci śpiewali przeboje zespołu MIG, tańczyli pod sceną, a na zakończenie wielokrotnie zachęcali do przedłużania koncertu brawami i okrzykami. Dorota, Marek, Krzysztof i Sławomir Gwiazdowscy zaczęli swą muzyczną karierę jako zespół MIG 15 lat temu. Dziś mają na koncie trzy albumy i dwa single, laury zdobyte na muzycznych festiwalach oraz uznanie fanów, którego dowodami są zwycięstwa w plebiscytach oraz wielomilionowe odsłony teledysków na portalu YouTube. Do najpopularniejszych ich przebojów należą: „SMS”, „Kocha się raz”, „Jej dotyk”, „Dziewczyna z sąsiedniej ulicy”, „Miód malina”, „Wymarzona”, „Słodka wariatka”, „Nie ma mocnych na Mariolę”.

mig2

Ostatni z wymienionych utworów stał się pretekstem do zaproszenia na scenę dziewczyny o tytułowym imieniu. Nie kryjąca radości Mariola, tańcząca do tej pory pod sceną ze znajomymi, bawiła się przy tej piosence wraz z członkami ulubionego zespołu. Muzycy MIG przez cały czas utrzymywali bliski kontakt ze swymi olkuskimi fanami. Rozmawiali z nimi między wykonywanymi utworami, a w ich trakcie zachęcali do wspólnej zabawy, ściskali wyciągane do nich dłonie, rzucali w tłum płyty.

mig3

Nic dziwnego, że olkuszanie nie chcieli wypuścić ich ze sceny. Widząc taki entuzjazm goście mikołajkowego koncertu po kilku bisach zdecydowali się jeszcze na spotkanie z olkuszanami, podczas którego każdy mógł porozmawiać, zdobyć autograf, spędzić z ulubionymi muzykami trochę czasu w miłej, koleżeńskiej atmosferze, bez podziału na scenę i widownię.

MOK Olkusz

mig4

mig5

mig6

mig7

mig8

mig9

mig10

mig11

mig12

3
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
3 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
małgosiahenrrikoFelik100 Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
małgosia
małgosia

koncert był super

henrriko
henrriko

Ciekawe kogo burmistrz zaprosi na dni olkusza?

Felik100
Felik100

Jestem ciekawy zaprasza na dni Olkusza 🙂