week-sanepid1

O zdrowie warto dbać w każdym wieku. Udowodnili to w ostatnią niedzielę dwuletnia Lenka oraz 71-letni pan Andrzej, którzy wzięli udział w rajdzie rowerowym będącym jedną z licznych atrakcji imprezy pod hasłem „Weekend ze zdrowiem”.

Cykl sportowych i prozdrowotnych imprez rozpoczął się w sobotni ranek od Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Inspektora Sanitarnego. Rozgrywki trwały cały dzień i zwieńczyła je ostra walka finałowa, w której pierwszą lokatę wywalczył Tomasz Bocianowski. Na drugim miejscu uplasował się Rafał Krawczyk, zaś trzecią lokatę zajęli Sebastian Krzeczkowski i Witold Ostręga.

Relacja filmowa:

Był to jednak dopiero początek prozdrowotnej zabawy przygotowanej na weekend przez Starostwo Powiatowe w Olkuszu, Sanepid, Gminę Olkusz oraz partnerów imprezy: MOK, Nowy Szpital, Gminę Bukowno oraz Wojewódzki Szpital Chorób Płuc w Jaroszowcu.
Uczestnicy mieli do wyboru zajęcia z nordic walking, zumby, jogę i tai-chi.weekend sanepid2
Przeszło dwustu amatorów jednośladów wystartowało w rajdzie rowerowym. Pokonali 14 kilometrową trasę z Olkusza do Bukowna. Najliczniejszą drużyną byli uczniowie Gimnazjum nr 3. Najmłodszą uczestniczką okazała się dwuletnia Lenka Zawada, zaś grupę seniorów reprezentował Andrzej Matusik.
Weekendowe imprezy uzupełnił również turniej piłki siatkowej. Wystartowało w nim sześć drużyn. Najlepszą formę zaprezentowali zawodnicy TKKF Pumpa Olkusz.
Tradycyjnie, oprócz atrakcji sportowych, na olkuskim stadionie stanęło Miasteczko Zdrowia. Na mieszkańców miasta czekali udzielający porad lekarze specjaliści. – Największym zainteresowaniem cieszyły się porady dietetyka, badanie poziomu cukru we krwi oraz spirometria połączona z konsultacją pulmonologiczną – podkreśla Ewelina Bączek z olkuskiego Sanepidu.
Imprezę zakończył pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze