seniorzy

Trwa pierwsza edycja konkursu „Miejsce przyjazne seniorom” organizowanego przez Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Zgłoszenia mogą dotyczyć sklepów, kawiarni, aptek, punktów usługowych, instytucji kultury czy edukacji. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Olkuska Rada Seniorów.

Głównym celem plebiscytu jest promowanie miejsc, które mają m. in. specjalną ofertę skierowaną do starszych osób (poza podmiotami, które statutowo podejmują działania na rzecz seniorów lub zostały powołane w celu podejmowania takich działań). Zgłoszenia mogą składać: instytucje, firmy, organizacje, urzędy, grupa przynajmniej 10 osób (wymagana jest pisemna dyrektora lub kierownika zgłaszanego miejsca na otrzymanie certyfikatu). Formularz zgłoszeniowy i szczegółowy regulamin można odebrać w Punkcie Informacyjno – Podawczym Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu lub pobrać ze strony www.umig.olkusz.pl. Wszelkie informacje udzielane są telefonicznie (32 626 01 55). Wypełniony wniosek należy złożyć w Punkcie Informacyjno – Podawczym magistratu albo przesłać listownie na adres: Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, Rynek 1, 32-300 Olkusz z dopiskiem: „Miejsce Przyjazne Seniorom” .

– Czasem prosta czynność, taka jak odczytanie menu w restauracji, może okazać się nie lada wyzwaniem dla osoby starszej, o słabszym wzroku. Idea konkursu jest prosta – chcemy promować miejsca bez barier, w których nasi seniorzy czują się dobrze. Oceniane będą te instytucje i firmy, które wprowadzają udogodnienia i dostosowują ofertę specjalnie dla seniorów – mówi olkuski burmistrz Roman Piaśnik.

Decyzję o przyznaniu certyfikatu podejmuje kapituła tworzona przez burmistrza oraz dwie osoby wskazane przez Gminną Radę Seniorów. Wcześniej każde ze zgłoszonych miejsc odwiedzi komisja konkursowa powołana przez Gminną Radę Seniorów. Miejsca wybrane w ramach akcji otrzymają specjalne certyfikaty, przyznawane na okres trzech lat.
Uroczyste ogłoszenie wyników wraz z wręczeniem certyfikatów odbędzie się podczas Olkuskiego Dnia Seniora.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Seniorita
Seniorita
6 lat temu

Życie pokazuje ,że ludzie zgłaszają „miejsca nieprzyjazne”. I to jest właśnie życie, ich życie.Od laurek to mdli.
Od Świętokrzyskiej do Placu Dworcowego ,parzysta strona Kazimierza to nr 1 – Wróg Seniora !!

seniorita
seniorita
6 lat temu

Znów wyrwali słupek ,miesiące temu ,sprzed Skarbka, p Inżynierze !! Pobudka!! I znów będą parkować na chodniku p Marku,w dwu rzędach ,przed dawnym kinem !!

Olkuszanin-
Olkuszanin-
6 lat temu

Kiedy my seniorzy doczekamy się bezpieczeństwa pieszych na chodnikach w całym mieście Olkuszu. Wszak nie może być tak,aby po chodnikach przeznaczonych dla ruchu pieszego bezkarnie jeżdżono na rowerach. Pieszy , a zwłaszcza starsi czują się obecnie zagrożeni chodząc po chodnikach. Wyjątkowo nie bezpiecznie jest w rejonie przystanków autobusowych przez,które rowerzyści jeżdżą i potrącają wyczekujących na autobus (bus). Przecież jazda w mieście po chodnikach jest w większości miasta prawnie ZABRONIONA. Co na ten stan rzeczy w Olkuszu Policja,Straż Miejska i Władza Miejska ??? Niech wreszcie Władze Olkuskie wypowiedzą się publicznie (np.w Przeglądzie Olkuskim) na ten bardzo wrażliwy dla starszych Olkuszan temat.Czas skończyć z pobłażliwością dla rowerzystów w Naszym Mieście ! Problem ten dotyczy także rowerzystów jeżdżących po pasach w obrębie skrzyżowań i nie tylko.

przyszły lokator
przyszły lokator
6 lat temu

[quote name=”yyyyyy”]Cmentarz parafialny przy ulicy Kruszcowej.[/quote]
alejki z kostki w kocie łby niewygodne do spaceru,obcas i laska sie ześlizguje, powinny być płytki chodnikowe; zimą boczne alejki nie odśnieżane i kran z woda tylko przy głównym trakcie

starzyk
starzyk
6 lat temu

wszystkie miejsca przyjazne gdzie nie ma schodów, a najgorsze że biblioteka dla dorosłych na piętrze : 🙁