W minioną niedzielę w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu odbyła się IV edycja Zimowego Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt. W zmaganiach oprócz dwóch drużyn Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz wystąpiły nasze zaprzyjaźnione kluby z Chorzowa, Bilczy, Bystrej, Zabrza oraz Żor. Rywalizacja najmłodszych szczypiornistek przyniosła wiele wrażeń – oczywiście tych pozytywnych!

To już niejako tradycja, że w lutym, w okolicach ferii zimowych do Olkusza na zaproszenie SPR-u zjeżdżają się młode adeptki handballu. Impreza choć towarzyska, od początku swojego istnienia wyzwala w jej uczestniczkach chęć odnoszenia zwycięstw, ale oczywiście z poszanowaniem rywalek i przy sporej dawce dobrej zabawy. Nie miejsca, a sam udział i bądź co bądź prestiżowa lekcja dyscypliny to najważniejsze przesłania płynące corocznie z tego sportowego wydarzenia.

Tym razem do walki na parkiecie przystąpiły zawodniczki z roczników 2007/2008, a więc rzeczywiście te najmłodsze z kategorii Dzieci. Dla niektórych stawiających na parkiecie pierwsze kroki szczypiornistek był to turniejowy debiut i trzeba jasno przyznać, że w przypadku SPR-u Olkusz debiut całkiem, całkiem, okraszony m.in. miejscem na najniższym stopniu podium drużyny oznaczonej „jedynką”.

Podopieczne Katarzyny Krawczyk i Patrycji Głąbik, którą z racji obowiązków związanych z udziałem Juniorek w 1/8 Mistrzostw Polski w Kwidzynie zastąpiła Monika Pastwa-Twarowska, zagrały na solidnym poziomie. SPR I Olkusz z sześciu spotkań wygrał cztery, porażki ponosząc jedynie z ekipami z Żor i Zabrza, a więc tymi, które udział w niedzielnej imprezie zakończyły na szczycie tabeli. SPR II Olkusz  w sześciu meczach ugrał dwa zwycięstwa, ale i zyskał serca publiczności.

Najlepsza w stawce okazała się reprezentacja SP 13 MTS Żory, która przez turniej przeszła bez porażki. Z takim samym bilansem pięciu wygranych i jednym remisem rywalizację zakończyła Pogoń 1945 Zabrze, jednak zabrzanki przegrały „złoto” gorszym bilansem bramkowym ze swoimi rówieśniczkami z Żor. Do trzech najlepszych drużyn powędrowały okolicznościowe statuetki, a wszystkie piłkarki otrzymały pamiątkowe medale. Wyróżnienia przyznaliśmy też najlepszym zawodniczkom w każdej z ekip. Tutaj decydujący głos mieli szkoleniowcy.

Podsumowując, w 20 meczach turnieju, rozgrywanego systemem każdy z każdym 2×8 minut padło łącznie 279 bramek. Na boisku zaprezentowało się 91 zawodniczek, z których każda marzy o tym, aby kiedyś pójść w ślady swoich starszych koleżanek walczących najpierw o medale młodzieżowych mistrzostw kraju, a później i w seniorskich zespołach. Tego życzymy wszystkim uczestniczkom niedzielnych zmagań!

Dziękujemy że byliście razem z Nami! Podziękowania kierujemy również pod adresem trenerów i niezastąpionych rodziców!

SPR OLKUSZ – TYLKO POZYTYWNE EMOCJE!

Komplet wyników:

SPR I Olkusz – SPR II Olkusz 10:5

Pogoń 1945 Zabrze – Akademia Handballu Ruch Chorzów 8:5

KS Bystra – UKS Orlęta Bilcza 7:3

SPR II Olkusz – Pogoń 1945 Zabrze 6:11

SP 13 MTS Żory – KS Bystra 10:0

Akademia Handballu Ruch Chorzów – SPR I Olkusz 4:8

UKS Orlęta Bilcza – SP 13 MTS Żory 0:13

KS Bystra – Pogoń 1945 Zabrze 5:16

Akademia Handballu Ruch Chorzów – SP 13 MTS Żory 3:5

Pogoń 1945 Zabrze – UKS Orlęta Bilcza 16:5

SPR II Olkusz –KS Bystra 6:4

UKS Orlęta Bilcza – SPR I Olkusz 4:11

SP 13 MTS Żory – Pogoń 1945 Zabrze 7:7

SPR I Olkusz – SP 13 MTS Żory 4:13

UKS Orlęta Bilcza – Akademia Handballu Ruch Chorzów 5:7

KS Bystra – SPR I Olkusz 6:11

Akademia Handaballu Ruch Chorzów – KS Bystra 2:3

SPR II Olkusz – UKS Orlęta Bilcza 8:4

Pogoń 1945 Zabrze – SPR I Olkusz 13:10

SP 13 MTS Żory – SPR II Olkusz 12:2

Klasyfikacja końcowa:

1. SP 13 MTS Żory

2. Pogoń 1945 Zabrze

3. SPR I Olkusz

4. Akademia Handballu Ruch Chorzów

5. SPR II Olkusz

6. KS Bystra

7. UKS Orlęta Bilcza

Najlepsze zawodniczki w drużynach:

ŻORY – Maria Rozmarynowska

ZABRZE – Justyna Rucińska

OLKUSZ I – Jagoda Łuszczek

CHORZÓW – Klaudia Guttmann

OLKUSZ II – Marlena Noga

BYSTRA – Zofia Węgrzyn

_ _ _

Składy olkuskich drużyn:

SPR I: Antonina Bigaj, Lena Szproch, Hanna Pilarek, Julia Król, Jagoda Łuszczek, Anna Fabiańczuk, Angelika Banyś, Natalia Kania, Maja Ząbczyńska, Gabriela Gbyl, Viktoria Denkes, Julia Rogóż, Karolina Banyś, Weronika Biskup.

SPR II: Kalina Majewska, Weronika Kaziród, Amelia Filo, Zofia Szczygieł, Marzena Noga, Wiktoria Małysa, Anna Gamrot, Barbara Haberka, Oliwia Noseczek, Maja Patycka, Aleksandra Bałazy, Lena Sarota, Lena Krężel.

SPR Olkusz 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o