Wolbrom

Już od 10 lat w okresie świąteczno-noworocznym miłośnicy tańca z niecierpliwością oczekują na koncert podsumowujący rok pracy artystycznej renomowanej kuźni lokalnych talentów, założonej i prowadzonej w Wolbromiu przez Katarzynę Gałązkę-Biedul. Tegoroczny koncert wzbudził tak ogromne zainteresowanie widzów, że konieczne było zorganizowanie drugiej edycji.

Pierwotnie Teatr Tańca Actus Animi powstał i działał w wolbromskim Domu Kultury. W roku 2017 powstała niezależna pracownia artystyczna Kwadrance, gdzie miłośnicy tańca i ruchu muzycznego mogą kontynuować swoją przygodę z tańcem, otrzymując wciąż ubogacaną ofertę dla realizacji swoich pasji. Z tego potencjału korzystają dziesiątki osób w każdym wieku. W ramach rozmaitych działań pracowni Kwadrance kontynuowana jest działalność powstałych przed ćwierćwieczem zespołów tanecznych, czyli Teatru Tańca Actus Animi oraz Formacji 7-th Step. Grupy te szczycą się znakomitym poziomem wyszkolenia i z powodzeniem występują na scenach krajowych i zagranicznych, przywożąc najwyższe laury z konkursów i pokazów. Tancerze z grup o różnym stopniu zaawansowania uświetniają też lokalne wydarzenia.

Tegoroczne, jak zwykle magiczne widowisko świąteczno-noworoczne, prezentujące taneczne talenty i efekty pracy instruktorów, oklaskiwała publiczność, która z trudem pomieściła się dwukrotnie w sali widowiskowej Domu Kultury. Na scenie, jak w kalejdoskopie prezentowały się kolejne grupy tancerzy, chwalące się postępami w pracy artystycznej – od najbardziej pociesznych, jeszcze nieporadnych i czasem zagubionych na scenie 3-letnich maluchów, po świadome artystycznego wyrazu i możliwości własnego ciała, pracujące nad warsztatem już dłuższy czas nastolatki – w sumie dobrze ponad setka utalentowanych młodych osób! Zarówno widzowie, jak i artyści świetnie bawili się w ferii barw scenicznych świateł, porywającej muzyki, kolorowych strojów, efektownych choreografii oraz artystycznego przekazu, a oklaskujący występy swoich pociech rodzice i dziadkowie pękali z dumy…

Jak podkreśla Katarzyna Gałązka-Biedul, prowadzone przez nią i jej współpracowników zespoły, wspierane mocno przez Stowarzyszenie Actus Animi, to wielka zgrana „rodzina”, w której w działanie dla dobra dzieci angażuje się liczna grupa rodziców, opiekunów i przyjaciół. W kadrze szkoleniowej, obok stałej ekipy instruktorskiej (wśród nich są też kolejne wychowanki zespołu), pojawiają się znane w tanecznym świecie twarze: Daria Powaga, Aneta Sikora, Katarzyna Kyć, Sylwia Witek, Nicole Morawska, Iwona Konieczna, Oliwia Pasierb, Natalia Kocjan i Ewa Straszak – tancerki i choreografki, szkolące młodych adeptów tańca współczesnego, hip hopu, breakdance, a także tańca towarzyskiego.

Dzieci i młodzież szkolące się w pracowni Katarzyny Gałązki-Biedul, obok zajęć typowo tanecznych korzystają też z zajęć w ramach doskonalącego ich warsztat projektu „Akrobatyka”, finansowanego przez Gminę Wolbrom. Nowe umiejętności, ćwiczone pod okiem specjalistów – przez dwa pierwsze lata z Bożeną Piputą, a od prawie 5 lat z Agnieszką Piputą i okazyjnie z trenerami z Małopolskiego Związku Akrobatyki Sportowej, wzbogacają pokazy taneczne o nowe, coraz trudniejsze elementy, co łatwo zaobserwować w coraz bardziej zaawansowanych akrobacjach podczas tanecznych pokazów.

Codzienna praca twórcza i szlifowanie warsztatu przełożyły się w ostatnim roku, podobnie jak w latach ubiegłych, na liczne sukcesy wolbromskich tancerzy, którzy mają się czym pochwalić.

– Staramy się, na tyle, na ile nam pozwalają możliwości, aby nasi młodzi adepci regularnie brali udział w warsztatach wakacyjnych i zimowych obozach szkoleniowych, organizujemy też warsztaty i dodatkowe szkolenia. Grupy estradowe, turniejowe, duety, soliści, pary regularnie biorą udział w festiwalach, przeglądach i zawodach tanecznych, z wielkim sukcesem reprezentując miasto Wolbrom na arenie ogólnopolskiej, ale również zagranicznej. Ciągle rozbudowujemy naszą ofertę taneczną – oprócz dobrze znanych widzom zespołów Actus Animi i Formacji 7th Step, w naszej szkole trenujemy taniec towarzyski, commercial, a od stycznia cheerleading – wymienia Katarzyna Gałązka-Biedul serdecznie zapraszając do swojej pracowni, bo tańczyć każdy może i warto to robić.

Już od 10 lat w okresie świąteczno-noworocznym miłośnicy tańca z niecierpliwością oczekują na koncert podsumowujący rok pracy artystycznej renomowanej kuźni lokalnych talentów, założonej i prowadzonej w Wolbromiu przez Katarzynę Gałązkę-Biedul. Tegoroczny koncert wzbudził tak ogromne zainteresowanie widzów, że konieczne było zorganizowanie drugiej edycji.
Zdjęcia: Ewa Barczyk
« 1 z 3 »
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze