Olkusz

Łukasz Parfiński został nowym przewodniczącym Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu. Jego poprzednik Tadeusz Chwast od początku lipca kieruje Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Olkuszu. 

Łukasz Parfiński – logistyk, ekonomista, licencjonowany zarządca nieruchomości – od dawna związany jest z samorządem. Od 2020 roku był naczelnikiem Wydziału Geodezji i Gospodarki Mieniem.  – Pana Łukasza Parfińskiego znam doskonale z pracy w Urzędzie. Dał się poznać jako niezwykle sumienny i kreatywny pracownik, chętnie rozwijający swoje umiejętności. Mam pełne zaufanie do tego, że będzie z równym oddaniem wypełniał swoje nowe obowiązki – z korzyścią dla wszystkich mieszkańców. W ostatnich latach byliśmy świadkami prawdziwej rewolucji w jakości komunikacji miejskiej na naszym terenie i wierzę, że jesteśmy na dobrej drodze do dalszych pozytywnych zmian – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Nowy szef ZKG przygotowuje się do realizacji sporej inwestycji w ZKG – dynamicznej informacji pasażerskiej.  – Bardzo serdecznie dziękuję za zaufanie, jakim obdarzył mnie burmistrz Olkusza Roman Piaśnik, a także włodarze pozostałych samorządów współtworzących ZKG „KM”, czyli Bukowna, Bolesławia i Klucz. Nowa funkcja to wspaniałe wyzwanie, zwłaszcza w kontekście poprawy jakości komunikacji zbiorowej na obszarze funkcjonowania Związku. Niebawem przystąpimy do ważnej inwestycji, polegającej na zakupie dynamicznej informacji pasażerskiej i montażu nowej wiaty przystankowej przy Supersamie. Już w maju na ten cel ZKG „KM” uzyskał promesę na dofinansowanie w wysokości 3,7 mln złotych. Sukcesywnie będziemy zatem realizować kolejne plany rozwoju komunikacji miejskiej – mówi Łukasz Parfiński, nowy przewodniczący ZKG „KM”.

fot. UMiG Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze