przedszkole

W ostatnich dniach czerwca dobiegły końca prace przy realizacji projektu „Dostosowanie i doposażenie oddziałów przedszkolnych w Gminie Trzyciąż” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Łącznie gmina na realizację powierzonych jej zadań wydała 261 604 zł.

Warto zaznaczyć, że projekt w całości został sfinansowany z unijnej dotacji, tak więc gmina do jego realizacji nie musiała martwić się o wkład własny.

Początek prac związany z dostosowaniem i doposażeniem oddziałów przedszkolnych na terenie gminy Trzyciąż nastąpił we wrześniu ubiegłego roku. Wtedy to do przedszkoli w Suchej, Zadrożu i Jangrocie zostały zakupione zabawki i pomoce dydaktyczne, meble i wyposażenie wypoczynkowe, jak również sprzęt komputerowy i audiowizualny. W ramach realizowanego projektu doposażono też łazienki oraz zamontowano rolety okienne.

Drugim punktem prac było natomiast wykonanie zadania: „Dostosowanie i doposażenie oddziałów przedszkolnych w minie Trzyciąż do potrzeb dzieci 3,4 – letnich w zakresie: budowy placu zabaw przy SP w Jangrocie i przy SP w Zadrożu oraz doposażenie istniejącego placu zabaw przy SP w Suchej”. W marcu rozstrzygnięto przetargi na poszczególne części tego zadania i przystąpiono do pracy.

Przetarg na dostarczenie elementów placów zabaw i wykonanie nawierzchni placów przy SP w Jangrocie, SP w Zadrożu i SP w Suchej, wygrała firma GRUPA HYDRO z Mosiny, która zaoferowała kwotę 74 661 zł i 5-letnią gwarancję. 14 022 zł i 3 lata gwarancji za ogrodzenie placów zabaw w Jangrocie i Zadrożu zaoferowała natomiast firma Usługi Remontowo – Budowlane Adam Dudziński z Miechowa.

Dzięki wszystkim tym inwestycjom już od nowego roku szkolnego dzieci z gminy Trzyciąż będą mogły cieszyć się nowymi zabawkami i placami zabaw z prawdziwego zdarzenia.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
KOLA
KOLA
7 lat temu

ALE OCZYWISCIE PISIORY BEDA MOWIC ,ZE UNIA JEST BEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!