swieto boleslawia6

Wilki, Mateusz Mijał, lokalni artyści i wiele innych atrakcji czekało na uczestników tegorocznego Święta Gminy Bolesław. Nawet burza i intensywnie padający deszcz nie zniechęciły mieszkańców do wspólnej zabawy z okazji święta ich gminy. Chociaż pogoda początkowo spłatała psikusa, impreza szybko się rozkręciła.

Święto gminy rozpoczęto koncertem Orkiestry Dętej ZGH „Bolesław”. Zgromadzonych przywitali przedstawiciele władz gminy: wójt Ryszard Januszek, przewodniczący Rady Gminy Mirosław Wójcik oraz dyrektor Centrum Kultury Barbara Rzońca. Przed wspólną zabawą z udziałem wielu artystów, którzy tego dnia prezentowali swoje wokalne talenty, wręczono odznaczenia za szczególne osiągnięcia promujące gminę Bolesław. Otrzymali je: Gabriel Wolnicki, Maksymilian Hennig, Filip Płonka, Konrad Liszka, Kamil Dąbek, Filip Imielski, Jakub Imielski, Bartłomiej Ziętek, Olga Stachura, Bartosz Turski, Artur Januszek, Łukasz Łaskawiec, Andrzej Muszyński oraz Józef Liszka. Wyróżnieni zostali też: Tadeusz Swędzioł i Tadeusz Daleszyński z Zakładu Gospodarki Komunalnej „Bolesław”. Spółka ta otrzymała statuetki Lidera Rynku 2013 i Euro Lidera 2013 dla najlepszej w Polsce firmy w zakresie wywozu i zagospodarowania odpadów stałych i płynnych oraz unieszkodliwiania odpadów komunalnych. Gratulacje i brawa otrzymała również uczennica IV LO w Olkuszu, mieszkająca w gminie Bolesław Patrycja Brzóska. To właśnie jej przyznano tytuł Mistrza Ortografii IV Dyktanda „O Pióro Wójta Gminy Bolesław”, zorganizowanego przez Centrum Kultury w Bolesławiu i Publiczne Gimnazjum w Bolesławiu.

Po wręczeniu nagród nadszedł czas na muzyczną ucztę. Jako pierwsze wystąpiły: Martyna Krawczyk i Izabela Byczek z olkuskiego Ogniska Muzycznego „Żaczek” oraz Aleksandra Duda z Miejskiego Ośrodka Kultury w Bukownie. To laureatki XXV Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej organizowanego przez Centrum Kultury w Bolesławiu. Publiczności zaprezentowali się także uczniowie gimnazjów z Bolesławia i Podlipia oraz zespół 'Energy” z Zespołu Szkół w Krzykawie. Po młodzieżowych występach na scenie pojawili się starsi wykonawcy – Koła Gospodyń Wiejskich: Bolesław – Hutki oraz Podlipie. Widzowie bawili się przy dźwiękach miejscowego zespołu „Level up”. Ponadto wystąpił chór „Kantare”. Wieczór należał do Mateusza Mijała oraz gwiazdy bolesławskiego święta – grupy „Wilki”. Zwieńczeniem gminnego święta był pokaz sztucznych ogni i  dyskoteka pod gwiazdami.

W trakcie imprezy każdy mógł spróbować regionalnych potraw serwowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Bolesławia – Hutek, Krzykawy, Krzykawki, Laski, Małobądza – Krza, Podlipia i Ujkowa Nowego. Kulinarną ucztę zorganizowano w ramach przedsięwzięcia „Lokalne przysmaki – organizacja kiermaszu potraw regionalnych”, dofinansowanego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007- 2013. Na stoiskach prezentowano także wydawnictwa bolesławskiego Centrum Kultury oraz artystyczne cuda z pracowni ceramicznej działającej w Dworku w Krzykawce. Najmłodsi uczestnicy święta gminy bawili się w wesołym miasteczku.

Sponsorami Święta Gminy Bolesław byli: Zakłady Górniczo- Hutnicze „Bolesław” w Bukownie, Firma Marlibo z Bolesławia, Firma Boloil S.A. Bukowno, Studio Dekoracji Kamelia Bolesław, Firma Krystyl Bolesław, Centrum Zoologiczno- Wędkarskie „Akwapro.pl” Bukowno oraz Zakład Gospodarki Komunalnej „Bolesław” w Bolesławiu.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:41727}{joomplu:41721}{joomplu:41733}{joomplu:41708}

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze