Akira Miyata

W wieku 81 lat, 4 marca 2016 r. w Japonii, zmarł pan Akira Miyata, wieloletni Prezes Zarządu Koncernu Sumitomo Riko Company Ltd. (wcześniej Tokai Rubber Industries), były prezes TRI Poland, który przyczynił się do lokalizacji japońskiej fabryki w Wolbromiu. Od roku 2010 pan Miyata był piątym z kolei Honorowym Obywatelem Miasta Wolbromia.

Akira Miyata, urodził się w 1934 w Gifu (Japonia). Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Nagoya podjął pracę w firmie Sumitomo Electric Industries, której udziałowcem był Tokai Rubber Industries (TRI) – obecnie Sumitomo Riko Company Ltd. Z firmą TRI był związany przez całe życie. Od 1995 r. był prezesem zarządu TRI, od 2000 roku przewodniczącym zarządu firmy, a od 2005 roku doradcą TRI. O śmierci byłego prezesa poinformowała firmę 13 marca żona zmarłego. Pogrzeb pana Miyaty odbył się w gronie rodzinnym 7 marca w Japonii. Kondolencje bliskim zmarłego przekazał Zarząd TRI (Poland) na czele z prezesem Kazuhiko Kato oraz pracownicy zakładu w Wolbromiu.

Fabryka TRI Poland, która od lat zatrudnia kilkaset osób z Wolbromia i okolicy, nie tylko jest jednym z największych zakładów pracy w gminie, ale także, dzięki swej otwartej polityce i zaangażowaniu w sprawy lokalne, jednym z hojniejszych sponsorów lokalnej kultury, sportu i działań edukacyjnych. W uznaniu osobistych zasług pana Akira Miyata oraz doceniając liczne korzyści z zakładu, który powstał w Wolbromiu dzięki jego zabiegom, Rada Miejska w Wolbromiu w maju 2010 r. przychyliła się do idei nadania mu tytułu Honorowego Obywatela. Pomysł zgłosił Władysław Banyś, prezes „FTT Wolbrom S.A.”, dzięki zaangażowaniu którego udało się ściągnąć do Wolbromia japońskich inwestorów. Uroczystość nadania Honorowego Obywatelstwa Miasta panu prezesowi Miyata odbyła się 23 czerwca 2010 r. , w dniu obchodów 10-lecia funkcjonowania w Polsce i w Wolbromiu TRI (Poland) – uznanego w świecie producenta gumowych elementów antywibracyjnych, przeznaczonych dla przemysłu samochodowego. Elementy gumowe produkowane w Wolbromiu i drugiej polskiej filii TRI (Poland) w Zagórzu TRI (Poland) dostarczane są do ponad 50 zakładów lokowanych w 19 krajach na 5 kontynentach i montowane w samochodach marek: Toyota, Honda, Suzuki, Nissan, Renault, Volkswagen, Audi, Porsche oraz BMW.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze