Szczypiornistki SPR-u Olkusz nie zdołały utrzymać się w ekstraklasie i w kolejnym sezonie będą występowały w 1 lidze. Najwyższą klasę rozgrywek opuszczają, pozostawiając jednak po sobie ślad zespołu bardzo dobrze ocenianego wśród szkoleniowców ekstraklasy żeńskiego szczypiorniaka. SPR Olkusz do momentu powrotu do elity będzie kojarzył się z zespołem niezwykle walecznym i dynamicznie rozwijającym się. Tymczasem w zespole trwają roszady kadrowe. „Lwice” będą miały również nowego szkoleniowca. Z Olkuszem pożegnało się kilka zawodniczek. W barwach SPR-u w przyszłym sezonie nie zobaczymy już rozgrywających: Anny Brachmańskiej, Agaty Czekaj oraz Aleksandry Giery. Brachmańska zasiliła szeregi Ruchu Chorzów, Czekaj przeniosła się do AZS AWF Wrocław, a Giera wróciła z wypożyczenia do Rudy Śląskiej. W Olkuszu zabraknie również bramkarki Pauliny Kozieł, która związała się rocznym kontraktem z KSS-em Kielce.

Na tym jednak nie koniec. W kadrze olkuszanek zabraknie również trzech innych szczypiornistek: prawoskrzydłowej Marty Górskiej, obrotowej Eweliny Szczerbińskiej oraz rozgrywającej Agnieszki Magolon, które postanowiły zakończyć karierę.
Jednak w zespole pozostanie większość jego dotychczasowych zawodniczek: Dorota Krzymińska, Agnieszka Gil, Monika Twarowska, Agnieszka Jędrusik, Paula Przytuła, Paulina Leszczyńska, Katarzyna Ignatova, Marzena Kompała, Monika Strzałko, Anna Kubiak oraz Agata Basiak. Do drużyny „Lwic” dołączyły trzy nowe szczypiornistki. Pierwszą z nich jest 23-letnia bramkarka Kinga Baryłka, pozyskana z MTS-u Żory. Drugą pozyskaną przez SPR zawodniczką jest o rok młodsza od Baryłki rozgrywająca Agata Wcześniak. W poprzednim sezonie szczypiornistka ta reprezentowała barwy AZS-u PWSZ KS „7” Jarosław i ze 103 bramkami była najlepszym strzelcem drużyny.
Trzecia zawodniczka to wypożyczona ze Zgody Ruda Śląska skrzydłowa – Ewa Stangret. Do kadry pierwszego zespołu dołączą także dwie juniorki: bramkarka Dagmara Knapik oraz skrzydłowa Katarzyna Kantor. Zmiana nastąpiła również na ławce trenerskiej „Lwic”. Trenerki, które  współpracowały z SPR-em w dwóch ostatnich rundach minionego sezonu, wrócą do swoich poprzednich zajęć – trenowania młodzieży w Sośnicy oraz pracy na uczelni. Duet: Aleksandra Pawelska i Anna Niewiadomska zastąpił Marek Zarzycki.

– Jest to normalne, że z zespołu, który spada z ekstraklasy, część zawodniczek chce kontynuować karierę w najlepszej klasie rozgrywkowej. Zachowaliśmy jednak podstawowy szkielet zespołu. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w tym momencie mamy w zasadzie skompletowany skład na I ligę. Mieszanka doświadczenia i młodości powinna przynieść efekty w rozgrywkach. Cieszy nas też fakt, że do I zespołu wchodzą najlepsze juniorki. Widać więc wyraźnie pierwsze efekty pracy z młodzieżą. Mamy nadzieję, że przy pomocy władz naszego miasta i powiatu będziemy mogli kontynuować rozwój piłki ręcznej w Olkuszu– mówi dyrektor klubu Katarzyna Polak.

Pierwszy mecz „Srebrnych Lwic” odbędzie się w Olkuszu w hali MOSiR dnia 2 lub 3 października 2010 roku.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o