Już po raz drugi uczniowie olkuskich szkół wzięli udział w Memoriale im. Juliana Kazibuta. Do udziału w tym turnieju piłki ręcznej zgłosiły się 33 drużyny, czyli o 7 więcej niż w roku poprzednim. Celem imprezy jest popularyzowanie tego sportu w olkuskim środowisku szkolnym i uczczenie pamięci znakomitego człowieka, jakim był Julian Kazibut. Przez trzy dni drużyny ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceów walczyły o trofea w nowo wyremontowanej hali widowiskowo-sportowej w Olkuszu. 

Najlepszą drużyną spośród drużyn dziewczęcych z podstawówek okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Olkuszu, natomiast chłopięcą reprezentacja ze Szkoły Podstawowej nr 9. Wśród gimnazjalistek złote medale zdobyły dziewczyny z Gimnazjum nr 4. Pierwsze miejsce w rozgrywkach chłopców zajęli uczniowie Gimnazjum nr 2. Najlepsze w grupie drużyn kobiecych ze szkół ponadgimnazjalnych były licealistki z IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu, a wśród męskich uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu. Wszyscy uczniowie biorący udział w turnieju oraz opiekunowie drużyn otrzymali pamiątkowe koszulki i smyczki. Nagrody i medale wręczono podczas XXX Spartakiady Dzieci i Młodzieży. A było o co walczyć, bo laureaci pierwszych trzech miejsc otrzymali medale, a zwycięskie drużyny dodatkowo puchary i komplety strojów do gry w piłkę ręczną. Drużyny, które znalazły się na drugim i trzecim miejscu w każdej kategorii, otrzymały piłki. Ponadto  każda szkoła, której drużyna brała udział w turnieju, otrzymała komplet piłek do gry.
Zwiększenie puli nagród było możliwe dzięki sponsorom, którzy odpowiedzieli na prośbę organizatorów i wsparli turniej finansowo. Poza firmą Arkop, która jest głównym sponsorem Turnieju, wsparcia finansowego udzielili: ZGH „Bolesław” SA, Boloil SA, Intermag Sp. z o.o., „Bolsped” Sp. z o.o., Bol-therm Sp. z o.o. oraz Bolesław Recycling Sp. z o.o. Firma Intermag ufundowała nagrody dla najlepszych zawodników, którzy otrzymali firmowe kurtki polarowe. Puchary, medale i dyplomy ufundował MOSiR w Olkuszu.
Organizatorem Turnieju był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu przy współpracy z Przedsiębiorstwem ARKOP Sp. z o.o. oraz Stowarzyszeniem Piłki Ręcznej Olkusz.

KLASYFIKACJA II Memoriału im. Juliana Kazibuta

Szkoły podstawowe

Dziewczęta
1 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3
2 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9
3 miejsce – Szkoła Podstawowa w Zedermanie
4 miejsce – Szkoła Podstawowa  w Osieku
5 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2
6 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5
7 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4
8 miejsce – Szkoła Podstawowa w Gorenicach
9 miejsce – Szkoła Podstawowa w Żuradzie
10 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1

Chłopcy
1 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9
2 miejsce – Szkoła Podstawowa w Braciejówce
3 miejsce – Szkoła Podstawowa w Zedermanie
4 miejsce – Szkoła Podstawowa  w Gorenicach
5 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4
6 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1
7 miejsce – Szkoła Podstawowa w Żuradzie

Gimnazja

Dziewczęta
1 miejsce – Gimnazjum nr 4
2 miejsce – Gimnazjum nr 1
3 miejsce – Gimnazjum nr 3

Chłopcy
1 miejsce – Gimnazjum nr 2
2 miejsce – Gimnazjum nr 3
3 miejsce – Gimnazjum nr 4
4 miejsce – Gimnazjum nr 1

Szkoły ponadgimnazjalne

Dziewczęta
1 miejsce – IV Liceum Ogólnokształcące
2 miejsce – Zespół Szkół nr 4
3 miejsce – II Liceum Ogólnokształcące
4 miejsce – Zespół Szkół nr 3

Chłopcy
1 miejsce – II Liceum Ogólnokształcące
2 miejsce – Zespół Szkół nr 4
3 miejsce – Zespół Szkół nr 1
4 miejsce – IV Liceum Ogólnokształcące
5 miejsce – Zespół Szkół nr 3

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze