Uroczyste otwarcie rynku po rewitalizacji już za trzy tygodnie. Wiemy już, jakie imprezy i atrakcje przewidzieli dla mieszkańców organizatorzy. Przez cztery dni – od 12 do 15 września – w obrębie nowej starówki odbędzie się wiele wydarzeń kulturalnych, popularnonaukowaych, rozrywkowych oraz sportowych, na które jako patron medialny zapraszamy. Zaproponowany harmonogram zapowiada się dość obiecująco i każdy będzie mógł wybrać te imprezy, które interesują go najbardziej.

 

Tak jak zapowiadaliśmy już kilka miesięcy temu, gwiazdami muzycznymi Uroczystego Otwarcia Rynku będą zespoły Afromental i Zakopower. Wspólne spędzanie czasu będą uatrakcyjniać zespoły muzyczne i taneczne z olkuskich instytucji kulturalnych i edukacyjnych. Oprócz tego przewidziano wiele imprez towarzyszących. Na szczególną uwagę zasługują wszystkie atrakcje, dzięki którym można poznać ciekawostki związane z historią miasta i pracami archeologicznymi przeprowadzonymi podczas rewitalizacji. Już dzisiaj zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wrześniowej imprezy na olkuskim Rynku, który zamieszczamy poniżej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
35 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Zadowolony
Zadowolony
8 lat temu

Cieszę się z nowego rynku, cieszę się, że będzie otwierany, ale najbardziej cieszę się że nie będzie biskupa i że nie będzie czynił większej wody niż od rana jest 😆 .
P.S. No chyba że organizatorzy coś ukryli, okaże się.

oleńka
oleńka
8 lat temu

Wszyscy Olkuszanie już zakładają odświętne gangi i szykują się na otwarcie rynku. zapewne będą się wszyscy cieszyć do samego rana z rynku i władz . Z rynku bo powstała kamienna pustynia, która wraz z błędowską będą ewenementem w środku europy. Z władz bo szczodre jak żadne inne w okolicy. Wybudowały rynek nie za 1 mln, czy dwa, a może nawet cztery, ale za ponad dwadzieścia milionów. I jak tu ni cieszyć się z tak dobrej władzy, która zafundowała Olkuszanom to co im akurat w kryzysie jest najbardziej potrzebne. Bezrobotni zamiast do pracy będą chodzić na rynek aby się nim cieszyć, albo pójdą na inną jeszcze bardziej potrzebną inwestycję a zarazem sztandarową inwestycje obecnej władzy do „parku do skakania” aby sobie poskakać. A co tam praca.

qń
8 lat temu

Wszyscy jesteśmy owieczkami strzyżoymi w czasie pokoju i idacymi na rzeź w czasie wojny i to nie wina rydzyka czy rzepki oni sa tylko owczarkami swego stada skluconego z innymi co wszedzie widac. Daje 3 lata by sie stalo to co w grecji a wtedy bedzie dalej klutnia i lament.

osiedlowiec z Olk
osiedlowiec z Olk
8 lat temu

[quote name=”Hugo Knote”]Na odnowę bazyliki i budowę kaplicy niech płaci Olkuski katabas lub jego przełożeni, mają z czego lub niech ściągnie ze swoich ogłupiałych i otumanionych owieczek. Dla normalnego społeczeństwu taka impreza z okazji oficjalnego otwarcia rynku po rewitalizacji jest fantastycznym pomysłem. Będziemy się bawić i cieszyć, że mamy wreszcie coś, czego inni nam zazdroszczą.[/quote]
Czego nam zazdroszczą?Parkingu dla urzędników,placu czerwonego zamieniomego na kamienną pustynię.

heander
heander
8 lat temu

Komunikat do uczestników i zaproszonych gości. (Dotyczy to również turystów ,którzy zapewne w trudnej do określenia ilości zechcą przybyć aby cieszyć się z takiej inwestycji)
Nie zapomnijcie zabrać nocników ( w zastępstwie możecie założyć pampersy)bo jak wam się zachce sikać to będziecie mieli problem . Pan Dariusz zapomniał przy rewitalizacji rynku o kiblach.

+-
+-
8 lat temu

[quote name=”++”]dawniej sprzataniem miasta zajmowalo sie PGKiM i MPO. Widocznie dla obecnych wlascicieli Przedsiebiorstwa dyshonor sprzatac dlatego zmieniono profil działalnosci z usługowej na zarządzanie.[/quote]
Przepraszam, że zwracam uwagę, ale dostrzegłem tu brak logiki. W ramach usług zarządzania/administrowania PGK wykonuje m.in. sprzątanie klatek schodowych i terenów wokół bloków.
Pozdrawiam

++
++
8 lat temu

dawniej sprzataniem miasta zajmowalo sie PGKiM i MPO. Widocznie dla obecnych wlascicieli Przedsiebiorstwa dyshonor sprzatac dlatego zmieniono profil działalnosci z usługowej na zarządzanie.

Citizen Kane
Citizen Kane
8 lat temu

[quote name=”PAULA _87″]Co do tego nikt nie ma wątpliwości jakim estetą jest Pan Rzepka…[/quote]
Jak on ma być takim estetą, to już wolę, żeby był ateistą 😆

PAULA _87
PAULA _87
8 lat temu

Co do tego nikt nie ma wątpliwości jakim estetom jest Pan Rzepka. zastanawiam się tylko jeszcze nad jednym – bezrobocie w Olkuszu jedno z najwyższych w małopolsce – a firma sprzątająca w Wrocławia. Gdzie tu logika?!!!! Czy nie można by dać pracy mieszkańcom, którzy może bardziej przykładali by się do sprzątania ,,własnego podwórka”. Mi jest wstyd za to jak wygląda to miasto, a Pan Dariusz ma widocznie świetne klapki na oczach, niech sfinansuje nam wszystkim takie, będziemy udawać, że przystanki czyste, ulice posprzątane, klomby zadbane…..:) pozdrawiam

Czytelnik PO
Czytelnik PO
8 lat temu

[quote name=”PAULA _87″]Nie rozumiem dlaczego pod artykułem zawierającym list Pana Burmistrza nie można dodawać komentarzy? … pięknie potrafi umyć, ale własne ręce…. od odpowiedzialności. co jeszcze robi na stanowisku burmistrza????!!!![/quote]
To proste, Rzepka jest zdeklarowanym katolikiem któremu „pomaga bóg” a życie w Olkuszu traktuje wyłącznie jako przejściówkę w drodze do nieba. Nas, mieszkańców, od początku ma za nic. Przegląd zablokował komentarze, ponieważ wyszło by w nich, że Rzepka, gospodarz zasyfionego Olkusza to brudas, leń, niechluj i tak dalej, i tak dalej. Szkoda gadać.

PAULA _87
PAULA _87
8 lat temu

Nie rozumiem dlaczego pod artykułem zawierającym list Pana Burmistrza nie można dodawać komentarzy?Czyżby ktos się obawiał tego co mieszkańcy mają do powiedzenia?
A może tak właśnie Przegląd powinien przesłać Panu Rzepce opinie mieszkańców. On sam chyba zamknął się w złotej klatce i naprawdę nie widzi problemu w syfie jaki nas otacza. Jego odpowiedź na list mieszkanki jest żenująca – zero konstruktywnych argumentów, zero odniesienia się do sedna problemu – pięknie potrafi umyć, ale własne ręce…. od odpowiedzialności. co jeszcze robi na stanowisku burmistrza????!!!!

bolszewik oświecony
bolszewik oświecony
8 lat temu

[quote name=”Luk”]Jakaś bolszewicka propaganda. Usunąć to sobie lepiej włosy z nosa, żeby nie smyrały.
[/quote]
Przyszło NOWE, MĄDRE, ROZSĄDNE – krzyże to wymysł skompromitowanego ciemnogrodu i średniowiecza. Z szacunku dla wierzących pozwolimy zachować je w świątyniach i w domach prywatnych, ale z miejsc publicznych, szkół i urzędów mają zniknąć, dajemy wam trochę czasu na ich usunięcie.

Luk
Luk
8 lat temu

Jakaś bolszewicka propaganda. Usunąć to sobie lepiej włosy z nosa, żeby nie smyrały.
[quote name=”Olkuszanin przez O”][quote name=”turysta”]Panie Burmistrzu kiedy w Olkuszu będzie czysto? Mnie nie interesuje kto sprząta!, ale kiedy będzie czysto! Panie Burmistrzu jak się Panu podoba otoczenie Krzyża k/fabryki. Jako włodarz-gospodarz czy panu nie wstyd!!!. „Jaki Pan taki kram.”[/quote]
Krzyż koło fabryki należy usunąć, jak i wszystkie pozostałe z całego miasta, zostawić tylko w kościołach. Koniec, kropka.[/quote]

Z Olkusza Ninka
Z Olkusza Ninka
8 lat temu

[quote name=”AAnna”][quote name=”Jam z Torunia”][quote name=”Młody”][quote name=”Hugo Knote”]
Wyobraźcie sobie jak wyglądałby Olkusz gdyby Tateusz Rydzyk nie poszedł do seminarium i byłby przez 10 lat burmistrzem Olkusza …[/quote]
Wy z Olkusza macie szczęście, za Rydzyka wstydzi się cały Toruń, zabierajcie go sobie, jeszcze dopłacimy!!! :sad:[/quote]
Ty jesteś z Torunia ,a widziałeś go na oczy.może na mapie jak ci ktoś pokazał.A o Rydzyku to nie opowiadaj bo jest zupełnie odwrotnie.[/quote]
Rydzyk powinien siedzieć za wszystkie machloje, jako olkuszanka cieszę się, że trzyma się z daleka od Olkusza. Jako olkuszanka WSPÓŁCZUJĘ miastu Toruń, że musi się za Rydzyka wstydzić. Niech Rydzyk robi sobie co chce, byle z daleka, Z DALEKA!!! od Olkusza!!!

AAnna
AAnna
8 lat temu

[quote name=”Jam z Torunia”][quote name=”Młody”][quote name=”Hugo Knote”]
Wyobraźcie sobie jak wyglądałby Olkusz gdyby Tateusz Rydzyk nie poszedł do seminarium i byłby przez 10 lat burmistrzem Olkusza …[/quote]
Wy z Olkusza macie szczęście, za Rydzyka wstydzi się cały Toruń, zabierajcie go sobie, jeszcze dopłacimy!!! :sad:[/quote]
Ty jesteś z Torunia ,a widziałeś go na oczy.może na mapie jak ci ktoś pokazał.A o Rydzyku to nie opowiadaj bo jest zupełnie odwrotnie.

bajarz
bajarz
8 lat temu

a w tych prezentacjach artystycznych brakuje mi nawiazania do legend olkuskich.

Olkuszanin przez O
Olkuszanin przez O
8 lat temu

[quote name=”turysta”]Panie Burmistrzu kiedy w Olkuszu będzie czysto? Mnie nie interesuje kto sprząta!, ale kiedy będzie czysto! Panie Burmistrzu jak się Panu podoba otoczenie Krzyża k/fabryki. Jako włodarz-gospodarz czy panu nie wstyd!!!. „Jaki Pan taki kram.”[/quote]
Krzyż koło fabryki należy usunąć, jak i wszystkie pozostałe z całego miasta, zostawić tylko w kościołach. Koniec, kropka.

enigma1952
enigma1952
8 lat temu

Na odnowę bazyliki i budowę kaplicy niech płaci Olkuski katabas lub jego przełożeni, mają z czego lub niech ściągnie ze swoich ogłupiałych i otumanionych owieczek. Dla normalnego społeczeństwu taka impreza z okazji oficjalnego otwarcia rynku po rewitalizacji jest fantastycznym pomysłem. Będziemy się bawić i cieszyć, że mamy wreszcie coś, czego inni nam zazdroszczą.

turysta
turysta
8 lat temu

Panie Burmistrzu kiedy w Olkuszu będzie czysto? Mnie nie interesuje kto sprząta!, ale kiedy będzie czysto! Panie Burmistrzu jak się Panu podoba otoczenie Krzyża k/fabryki. Jako włodarz-gospodarz czy panu nie wstyd!!!. „Jaki Pan taki kram.”

ppp
ppp
8 lat temu

wpis 14 nie jest mój, tylko pozostałe.

ppp
ppp
8 lat temu

a pan to nie byc taki madry pan pójdziesz do piekla 😮

ppp
ppp
8 lat temu

lepiej było przezanczyc te pieniądze na odnowe bazyliki sw andrzeja oraz budowę nowej kaplicy na dawnym przystanku pks. wszyscy tylko sie bawia a do nieba tez wszyscy chca isc.

PIOTR NOGIEĆ
PIOTR NOGIEĆ
8 lat temu

[quote name=”ppp”]popularnonaukowaych?
chyba nie ma takieho slowa?[/quote]
[quote name=”ppp”]nierzetelny artykuł. a gdzie informacja o tym, ile pieniędzy i z czyjej kieszeni zostanie na ten cel przeznaczonych?[/quote]
Zmiataj stąd wywrotowcu 🙂

ppp
ppp
8 lat temu

nierzetelny artykuł. a gdzie informacja o tym, ile pieniędzy i z czyjej kieszeni zostanie na ten cel przeznaczonych?

ppp
ppp
8 lat temu

popularnonaukowaych?
chyba nie ma takieho slowa?

Billy
Billy
8 lat temu

.
Dobra już, spoko, wracam na piątą aleję, dobranoc :).

ciekawy
ciekawy
8 lat temu

[quote name=”STRACH SIĘ BAĆ”]Rzecznikiem prasowym magistratu został dewot po KUL-u. Ciągnie swój do swego, Rzepka też jest po KUL-u, STRACH SIĘ BAĆ!
Olkuszanie, Olkusz za sprawą Rzepki zrobił kolejny krok w stronę średniowiecza, już nie tylko jest bajzel, już nie tylko śmierdzi, teraz to już nawet rzecznik będzie gadał po watykańsku… (powtarzam tego niusa za zadowolonym z obrotu sprawy ministrantem Kmitą z „Plusa Olkusza”).[/quote]
Aż jestem ciekawy jak ten obecny rzecznik będzie tłumaczył nieudolność Rzepki i całego urzędu, z tego co wiem poprzedni nie dał już rady ubierać w kolory kolejnych partactw i niechlujstwa, i odszedł. Ani dziennikarz po kulu ani po ujocie ani po nawet wacie i sorbonie nie pomoże, według mnie powinno się wymienić cały magistrat.

STRACH SIĘ BAĆ
STRACH SIĘ BAĆ
8 lat temu

Rzecznikiem prasowym magistratu został dewot po KUL-u. Ciągnie swój do swego, Rzepka też jest po KUL-u, STRACH SIĘ BAĆ!
Olkuszanie, Olkusz za sprawą Rzepki zrobił kolejny krok w stronę średniowiecza, już nie tylko jest bajzel, już nie tylko śmierdzi, teraz to już nawet rzecznik będzie gadał po watykańsku… (powtarzam tego niusa za zadowolonym z obrotu sprawy ministrantem Kmitą z „Plusa Olkusza”).

enigma1952
enigma1952
8 lat temu

[quote name=”Jam z Torunia”][quote name=”Młody”][quote name=”Hugo Knote”]
Wyobraźcie sobie jak wyglądałby Olkusz gdyby Tateusz Rydzyk nie poszedł do seminarium i byłby przez 10 lat burmistrzem Olkusza …[/quote]
Wy z Olkusza macie szczęście, za Rydzyka wstydzi się cały Toruń, zabierajcie go sobie, jeszcze dopłacimy!!! :sad:[/quote]
Współczuję wam. Wybaczcie nam, że ta piękna ziemia wydała takiego mąciciela. Co światlejsi Olkuszanie przepraszają.

enigma1952
enigma1952
8 lat temu

[quote name=”Młody”][quote name=”Hugo Knote”]Nikt nie będzie zbierał na tace? Mam pytanie, dlaczego taki zacny i godny Olkuszanin jak Tadzio Rydzyk nie został zaproszony no, dlaczego? Oj oberwie wam się oj oberwie! :P[/quote]

Wyobraźcie sobie jak wyglądałby Olkusz gdyby Tateusz Rydzyk nie poszedł do seminarium i byłby przez 10 lat burmistrzem Olkusza …[/quote]
Biedaku a Ty myślisz, że on sam działa. Jesteś młody to i naiwny. To jest agent mosadu i moskali.

Jam z Torunia
Jam z Torunia
8 lat temu

[quote name=”Młody”][quote name=”Hugo Knote”]
Wyobraźcie sobie jak wyglądałby Olkusz gdyby Tateusz Rydzyk nie poszedł do seminarium i byłby przez 10 lat burmistrzem Olkusza …[/quote]
Wy z Olkusza macie szczęście, za Rydzyka wstydzi się cały Toruń, zabierajcie go sobie, jeszcze dopłacimy!!! 🙁

Młody
Młody
8 lat temu

[quote name=”Hugo Knote”]Nikt nie będzie zbierał na tace? Mam pytanie, dlaczego taki zacny i godny Olkuszanin jak Tadzio Rydzyk nie został zaproszony no, dlaczego? Oj oberwie wam się oj oberwie! :P[/quote]

Wyobraźcie sobie jak wyglądałby Olkusz gdyby Tateusz Rydzyk nie poszedł do seminarium i byłby przez 10 lat burmistrzem Olkusza …

enigma1952
enigma1952
8 lat temu

Nikt nie będzie zbierał na tace? Mam pytanie, dlaczego taki zacny i godny Olkuszanin jak Tadzio Rydzyk nie został zaproszony no, dlaczego? Oj oberwie wam się oj oberwie! 😛

Czytelniczka
Czytelniczka
8 lat temu

Nic ciekawego będzie w Olkuszu!!!!

Dumny z siebie
Dumny z siebie
8 lat temu

Nie wierzę!
Nie wierzę!
Nie wierzę!
Że nie będzie na rynku MSZY ŚWIĘTEJ!!! I że biskup nie pokropi rynku! I TAK TRZYMAĆ! 😆
Wreszcie zaczynam naprawdę kochać to Moje Miasto Olkusz! 😆