boleslaw

Artykuł sponsorowany

Właśnie zakończyło się głosowanie i znani są już laureaci konkursu „Małopolska. Widać zmiany!”. W powiecie olkuskim najwięcej głosów zdobyli: gmina Bolesław i Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Nad Białą Przemszą”.

 

 

Od 10 lat w województwie małopolskim można podziwiać projekty dynamicznie realizowane dzięki Funduszom Europejskim. W tym kontekście nie bez znaczenia zdaje się być hasło „Małopolska. Widać zmiany!”. To także nazwa plebiscytu na najlepsze inicjatywy lokalne realizowane z Funduszy Europejskich w Małopolsce, w którym zaprezentowano 228 projektów z 21 powiatów.

Właśnie zakończyło się głosowanie i znani są już laureaci konkursu. Mieszkańcy powiatu mieli nie lada orzech do zgryzienia. Wybór nie był łatwy, bowiem przy takich projektach jak modernizacja Hali Widowiskowo-Sportowej w Olkuszu, odnowa centrum Trzyciąża czy projekt „Klucze w rozwoju”, trzeba się mocno zastanowić, który zasługuje na najwyższy stopień podium. Zwycięskie projekty nagrodzono w dwóch kategoriach: „Przestrzeń do życia” i „Człowiek-potencjał”. W powiecie olkuskim najwięcej głosów zdobyli:

  • Gmina Bolesław za projekt „Adaptacja dwóch zabytkowych dworków dla rozwoju usług kulturalnych na terenie Gminy Bolesław (powiat Olkusz)” – laureat w kategorii „Przestrzeń do życia”.

  • Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Nad Białą Przemszą” za projekt „Zaczarowana kraina” – laureat w kategorii „Człowiek-potencjał”.

Statuetki, autorstwa krakowskiego artysty rzeźbiarza Kazimierza Adamskiego, wręczono 24 października br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu. Poniżej prezentujemy fotorelację z uroczystości wręczenia pamiątkowych statuetek.

Przypomnijmy krótko zwycięskie projekty:

Gmina Bolesław, projekt „Adaptacja dwóch zabytkowych dworków dla rozwoju usług kulturalnych na terenie Gminy Bolesław (powiat Olkusz)”

Dzięki środkom unijnym Dworek w Bolesławiu zagospodarowano na potrzeby działalności nowo powstałego Centrum Kultury. Utworzono stałą ekspozycję prezentującą historię i zachowano pamiątki tzw. starych przemysłów, a zwłaszcza lokalnego przemysłu wydobywczego. W drugim obiekcie, zabytkowym dworku w Krzykawce, zaadaptowano poddasze budynku na cele muzealne. Dzięki temu możliwy jest rozwój działalności związanej z funkcjonowaniem Centrum Legendy oraz organizowanie regionalnych i tematycznych imprez kulturalnych.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Nad Białą Przemszą”, projekt „Zaczarowana kraina”

Projekt realizowany na terenie powiatu olkuskiego obejmował szkolenia dla nauczycieli (przygotowanie nauczycieli do pracy z dziećmi) oraz zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci. W ramach projektu odbywały się konsultacje metodyczne dla nauczycieli oraz warsztaty dla rodziców. Wysokość dofinansowania oraz całkowity koszt projektu wyniosły 50 tys. zł.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! 

malopolska loga

{jcomments off}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze