kasa5

Policjanci z Bukowna i Krakowa zatrzymali cztery osoby w związku z podrabianiem i wprowadzaniem w obieg fałszywych banknotów stuzłotowych. Wśród nich jest znany wymiarowi sprawiedliwości malarz Zdzisław N. Postępowanie w tej sprawie prowadzi olkuska Prokuratura Rejonowa.

Policjanci z krakowskiej Komendy Wojewódzkiej zatrzymali fałszerza w Zabierzowie Bocheńskim. 67 – letni artysta – malarz Zbigniew N., znany jako „Matejko”, ma na swoim koncie kilkanaście wyroków. Jak podaje RMF FM, specjalizował się w podrabianiu banknotów stuzłotowych. Nawet specjaliści mieli problem z odróżnieniem kopii od oryginału.

W Bukownie miejscowi funkcjonariusze zatrzymali trzy kobiety w wieku 18 – 19 lat, które wprowadzały fałszywki do obiegu. – Na razie wiadomo na pewno, że w obieg wprowadzono kilka banknotów. Zdzisław N. oraz jedna z kobiet zostali tymczasowo aresztowani, natomiast wobec pozostałych dwóch osób zastosowano dozór policyjny. Mężczyźnie postawiono zarzut dotyczący podrabiania lub przerabiania środków płatniczych, a trzem dziewczynom wprowadzania ich w obieg – wyjaśnia olkuski prokurator rejonowy Wiesław Zięba.

Zdzisław N. może zostać skazany nawet na 25 lat pozbawienia wolności. Za wprowadzanie „fałszywek” w obieg grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

2
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
2 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
fachmanart Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
fachman
fachman

Ciekawe, czy gość chociaż patynował te banknoty! Może patynował… Bo jeśli nie, to nie jest artystą, ale brakorobem! TAK SIĘ PATYNUJE:http://www.youtube.com/watch?v=35fahUy42jE&feature=related
Oglądać od 5 min 40 sek.

art
art

Najpierw ksiądz, teraz kolejna osoba. Nie długo cały Olkusz chyba będzie drukował hahaha